Samsun Raylı Sistem’de 2018 hedefiSamsun Raylı Sistem’de 2018 hedefi :Samsun’da ulaşımın vazgeçilmezlerinden raylı sistem hattına yeni bir tramvay daha katıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi hafif raylı sistem hattının Gar-Tekkeköy arası ikinci etap yapımı kapsamında SAMULAŞ tarafından satın alınan 8 adet yerli tramvayın 6’ncısı dün karayolu ile Samsun’a geldi.

TEKNİK EKİB HAZIR BULUNDU
Bursa’da üretim ve fabrika testleri tamamlanarak yola çıkan altıncı yerli tramvay dün akşam saatlerinde karayolu ile Samsun’a ulaştı. 6’ncı Panorama, Gar İstasyonu bölgesinden 01.00-04.00 saatleri arasında gerçekleşen raya indirme operasyonu sonrasında saat 04.00 sıralarında Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ Bakım ve İşletme binasına hareket etti. Gece yapılan çalışmada SAMULAŞ Bakım Onarım Müdürü Ziya Kalafat idaresinde SAMULAŞ ve firma teknik ekibi yer aldı.

PERFORMANS TESTLERİ YAPILACAK
5527 kodlu Panorama model hafif raylı sistem aracının işletme testlerine SAMULAŞ ve firma ekibi hemen başlarken, Üniversite-Tekkeköy hafif raylı sistem hattında yapılacak performans testlerinin ardından 6’ıncı yerli tramvay Samsun halkına hizmet vermeye başlayacak.

KADİR GÜRKA’DAN AÇIKLAMA
Öte yandan, SAMULAŞ Genel Müdürü Kadir Gürkan, toplam tren sayıszının 27’ye çıktığına dikkati çekerek, “2 trenimiz de mart ayı sonunda Samsun’da olacak. Böylece 29 trenle Samsunluların hizmetinde olacağız. Tramvaylarımızda yaşanan sıkışıklığı büyük ölçüde gidermiş olacağız” dedi.

2018 YILINDA 40 TRAMVAY
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın, 2018 yılıda 40 adet tramvay hedefini açıkladığını hatırlatan Kadir Gürkan, “Samsun halkına toplu taşımanın en güzel, en modern ve en rahat seçeneklerini sunabilmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak : www.samsunhaber.tc

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.