Samsuna 11 yeni tramvay aracı alınacakSamsuna 11 yeni tramvay aracı alınacak :Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nin dünkü toplantısında, 11 tramvay ile 79 otobüs alınmasıyla ilgili teklif onaylandı, komisyona havale edildi.

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı 1. Oturumu, Büyükşehir Belediye Meclis Salonunda gerçekleşti. Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Vekili Turan Çakır Başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısında 38 gündem ve 1 gündem dışı olmak üzere toplam 39 madde görüşüldü. Görüşülen 39 madde de meclis üyelerinin oy birliği ile ilgili komisyonlara havale edildi.

KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ
Gündemin yedinci ve sekizinci maddesi olan 11 adet Hafif Raylı Sistem aracı alınması ve 70 adet muhtelif büyüklükteki otobüslerin alınması için görüşülen teklifler meclis üyeleri tarafından kabul edilerek ilgili komisyonlara havale edildi.

YENİ RİNG HATLARI
Büyükşehir Belediye Meclis Vekili Turan Çakır, “Bu araçların alımı ihaleyle gerçekleşecek. Raylı sistem güzergahı uzadığı için buraları beslemek, yeni ring hatları oluşturmak için 70 adet otobüs alacağız. Bu alınacak yeni otobüsler daha çok şehrin doğu yakasında ring hattı olarak kullanılacak. Trenler büyük bir ihtimalle yerli olacak. Hem Cumhurbaşkanımızın hem de Başbakanımızın bu konuda telkinleri var. Biz de bunun doğrul olduğunu düşünüyoruz. Şimdiden net bir şey söylememiz doğru olmaz. Yeni trenlerin ihale yapıldıktan sonra 1 sene içerisinde geleceğini düşünüyorum. 11 tane yeni tren alınacak. Böylece uzayan hatla birlikte daha iyi hizmet verebileceğiz” dedi.

TOPLAMDA 40 TREN…
Samsun Hafif Raylı Sistem güzergahında şu anda 26 tren hizmet veriyor. Bu trenlere 18 Şubat’ta 2, Mart ayında da 1 yeni tren daha eklenecek. Mart ayından itibaren 29 trenle hizmet verecek olan Hafif Raylı Sisteme ihale sürecinin ardından 11 tren daha katılacak. Hafif Raylı Sistem yeni trenlerin gelmesiyle birlikte toplamda 40 trenle hizmet verecek.

Kaynak : www.samsunhaber.tc

Hızlı Tren HaberleriÜcretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:
Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.