Samsunda tramvay seferleri iptalSamsunda tramvay seferleri iptal :Samsun’da aşırı kar ve buzlanma nedeniyle tramvaylar toplu taşıma hizmeti veremiyor.

Yoğun kar yağışı ve soğuk hava dalgası Samsun’da beyaz afete yol açtı. Üç gündür etkili olan yoğun kar ve tipi sonucu kar kalınlığı sahil kesiminde yer yer 40 santime yaklaştı.

Samsun’da Odokuz Mayıs Üniversitesi ile Tekkeköy ilçesi arasında hizmet veren raylı sistem, yoğun kar ve buzlanma nedeniyle dün akşam durdu. Kar ve buzla kaplanan yol, raylı sistem araçlarına geçit vermiyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri tramvay yolunu açabilmek için gece boyunca çalıştı. Ancak yapılan çalışmalara rağmen hattaki buzlanma sorunu çözülemedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş.’den yapılan açıklamada, ‘Olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle raylı sistem hattımız bugün (Çarşamba) 06.45 itibariyle hizmet veremeyecek. Tedbir amaçlı olarak böyle bir karar alındı. Hat risksiz duruma gelene kadar seferler başlatılmayacak. Hem yolcularımız hem de çalışanlarımız güvenliği açısından böyle bir karar aldık. Şu an güzergahta gerekli çalışmalar yapılmaya devam ediyor.E1 ekspres otobüslerimiz tam kapasite ile toplu taşım hizmeti vermeye devam edecek’ denildi.

Samulaş ekipleri raylı sistem hattının açılması için çalışmalarına devam ediyor.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.