TOKİ’de ESHOT sorunu büyüyorTOKİ’de ESHOT sorunu büyüyor : İZBAN ulaşımının hiçbir faydasını görmedikleri gibi zararını çeken vatandaşlar, dolmuşları kullanmaya yöneldi. Ulaşım maliyeti artan vatandaşlar, ‘Dolmuşçular Kocaoğlu’nun heykelini diktirmeli’ diyerek tepki gösterdiler

Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan TOKİ konutları sakinleri için İZBAN’ın gelişi, ulaşım çilesine döndü. İZBAN hattının hiçbir faydasını görmeyen TOKİ sakinleri, yol açtığı sorunlar nedeniyle ise zor günler geçiriyor. TOKİ konutları içinden geçen 809 numaralı ESHOT otobüs güzergâhının kaldırılması nedeniyle İZBAN’ı kullanmaya mahkum kalan vatandaşlar hem zamandan hem de ücretten zarar ediyorlar. Bahçeli Evler’li vatandaşlar için 30 dakikada ulaştıkları Sarnıç’a varmaları artık bir saatten fazla sürüyor. 90 dakika uygulamasının bitmesi nedeniyle ise ulaşım masrafları iki katına çıkıyor.

İBB BU İSYANA KULAK VERSİN

TOKİ konutlarında yaşayan vatandaşlar adına açıklama yapan Cahit Yaman, “Eskiden 809 numaralı otobüse binip yarım saat sonra Sarnıç’ta oluyorduk. Şimdi aktarma otobüsü ile önce Pancar’a gidiyoruz, orada tren bekliyoruz. Sonra İZBAN aktarması yapıyoruz. Sarnıç’a varmamız bir saati geçiyor. Ayrıca, iki kez ücret ödemek zorunda kalıyoruz. Zaman kaybı nedeniyle insanlar işine öğrenciler ise okuluna geç kalıyor. İki katı ücret ödediğimiz içinse ekonomik zarar ediyoruz. Lise öğrencileri günde 6 lira yol parası ödüyor. Bu masraflar altından kalkılabilecek gibi değil. İBB bu sese kulak versin. Mağduriyetimiz çok büyük” dedi.

ULUSAL HABER BÜLTENLERİNDE YER ALDI

İZBAN seferlerinin başlaması ile kaldırılan 809 numaralı hattın geri gelmesini isteyen vatandaşlar eylem yaptılar. Daha önce imza toplayan vatandaşlar, dilekçeleri İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teslim ettiler. Geçtiğimiz haftalarda yine bir eylem düzenleyen vatandaşlar, basın açıklaması gerçekleştirmiş ve bu açıklama birçok ulusal televizyon kanalının haber bültenlerinde yer almıştı.

Kaynak : torbaliege.net

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.