Trenlere Daima Geçiş ÜstünlüğüTrenlere Daima Geçiş Üstünlüğü : TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’ın Raillife’deki yeni yazısı

Kış mevsiminin tam ortasındayız…

Malum bu yıl ülkemizde ağır kış şartları yaşanıyor.

Kar kalınlığı bazı bölgelerimizde 1,5-2 metreye ulaştı.

Ulaşımın çileye dönüştüğü, bazen de imkânsız hale geldiği bu mevsimde her zamankinden daha fazla çalışmamız gerektiğini biliyoruz.

Zira Edirne’den Kars’a, Samsun’dan Adana’ya kadar her yerdeki vatandaşlarımız her koşulda demiryollarına güvenir, istasyona gider, trenini bekler.

Trenine binip soğuk havalarda sıcak yolculuklara yelken açmak ister.

Sevdiklerine ulaşmak, gar ve istasyonlarda onları karşılamak ister.

Güvenli yolculuklar için treni tercih eden vatandaşlarımız, önce gar ve istasyonlarımızın sıcak mekânlarında ağırlanır.

Kartpostalları aratmayan istasyonların eşsiz mekânlarında başlayan yolculuklar, fedakâr demiryolcuların olağanüstü çalışmalarıyla 24 saat açık tutulan çelik raylar üzerinde hareket eden sevgi yüklü trenlerde devam eder.

Soğuk kış günlerinde vatandaşlarımızın hayallerindeki yolculukları gerçekleştirebilme adına en çetin coğrafya koşullarının bulunduğu Doğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere tüm demiryolu hatlarımızda gece gündüz demeden çalışıyoruz.

Keskin bıçağa dönen soğuğa aldırmadan tünelleri açık tutuyor, modern araçlarımızla demiryolu hatlarını beyaz örtüden arındırıyoruz.

Geride bıraktığı 160 yılda kendisini daima geliştiren Devlet Demiryolları, serbestleşme dönemindeki yeni misyonu ve milli kuruluş olmanın sorumluluğuyla trenlerimize her koşulda geçiş üstünlüğü sağlamaya devam edecek.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.