3. havalimanında yolculara özel teknolojiler  1. havalimanında yolculara özel teknolojiler :İstanbul’da yapımına devam edilen yeni veya bir diğer adıyla üçüncü havalimanı, kullanılan teknolojiler ile yolcuları yönlendirerek rahat etmelerini sağlayacak.

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olarak nitelendirilen Atatürk Havalimanı’nın son yıllarda artan yolcu sayısını karşılayamaz hale gelmesi ile birlikte, üçüncü havalimanı’nın temeli 2014 yılında atıldı.

Açılışına 1 yıldan kısa bir süre kalan havalimanı inşaatının yaklaşık yüzde 95’lik bir kısmının (ilk etap) tamamlanması ile birlikte, havalimanı hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı.

200 milyon yolcu kapasitesi ve birbirinden bağımsız 6 pisti ile Türkiye tarihinin en büyük yatırımı olan havalimanı, yolcuların rahat edebilmeleri için Teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanacak.
Yolculuklar teknoloji ile desteklenecek!

AirportHaber’de yer alan bilgilere göre İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.’nin İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin, 3. havalimanı hakkında detayları kamuoyu ile paylaştı.

Ezber bozan bir havalimanı inşa etmek için çalıştıklaırını belirten Keskin, 3. havalimanı’nda yolcu deneyimlerini teknoloji ile destekleyerek konforu en üst düzeyde tutmayı hedeflediklerini vurguladı.

Keskin, havalimanına gelen yolcuların anlık SMS’ler ile karşılanacağını ve akıllı telefonlara yüklenecek olan uygulamalar ile yoğun bir gün geçirdiyseler uyku odalarına veya yemek yiyebilecekleri alanlara yönlendirileceğini belirtiyor.

Check-in süreçlerinin büyük oranda kısalacağı 3. havalimanının, 18 bin araç kapasiteli otoparkına giriş yapan yolculara hangi kısımlarda boş yer olduğu SMS ile bildirilecek.

Kaynak : shiftdelete.net

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.