Düzce Üniversitesi Hızlı Tren Paneliyle Bölgesel Kalkınmadaki Öncü Rolünü SürdürüyorDüzce Üniversitesi Hızlı Tren Paneliyle Bölgesel Kalkınmadaki Öncü Rolünü Sürdürüyor :Eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanında bölgesel kalkınma çalışmalarında da öncü yükseköğretim kurumu olan Düzce Üniversitesi, Düzce Belediyesi ve Düzce Valiliği işbirliğiyle düzenlenen “Hızlı Tren Paneli – Gelecek Nesiller İçin Refah: RaHat” başlıklı programa ev sahipliği yapacak.

Onursal Başkanlıklarını Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın yapacağı panel, tüm paydaşların katılımıyla 10 Nisan 2017 Pazartesi günü saat 13.00’da Düzce Üniversitesi Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Programda; hızlı nüfus artışı, sanayi hacminin gelişmesi ve toplumsal gereksinimler sebebiyle Ülkemizde ulaşım ihtiyaçlarına en iyi cevap verebilen hızlı tren yatırımları konuşulacak. Özellikle İstanbul ve Ankara gibi iki büyük metropol arasında; güvenli, konforlu, ekonomik ve hızlı ulaşım imkanı sağlayabilecek olası yüksek hızlı tren yatırım süreci ve planlaması da konunun uzmanlarıyla detaylı bir şekilde masaya yatırılacak.

“Hızlı Tren Teknolojilerinde Japonya Tecrübeleri ve Deprem Riski” ile “Tarihi, Sosyal ve İktisadi Açıdan Hızlı Tren” ana başlıklarında iki oturum şeklinde gerçekleştirilecek olan programda, yerli ve yabancı konukların katılımıyla yüksek hızlı tren konusu ulusal ve uluslararası boyutlarıyla değerlendirilecek.

Programla ilgili tüm detaylara http://hizlitren.duzce.edu.tr/ internet adresinden ulaşılabilmektedir.

Düzce Üniversitesi, toplumsal refahın pekiştirilmesi adına hayati öneme sahip Hızlı Tren Paneline ev sahipliği yaparak bölgesel kalkınmaya destek olmaya devam ediyor.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.