Eurasia Rail 2017 Fuarı Kapılarını Ziyaretçilerine AçtıEurasia Rail 2017 Fuarı Kapılarını Ziyaretçilerine Açtı : 7. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı-Eurasia Rail 2017 Fuarı 02 Mart 2017’de İstanbul Fuar Merkezinde açıldı.

İstanbul Fuar Merkezindeki açılışa; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, UIC Uluslar arası Demiryolları Birliği Genel Müdürü Jean Pierre Loubıonux ve Demiryolu sektöründe önde gelen kurum ve kuruluşların üst düzey yöneticileri katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Bakan Yardımcısı Coşkunyürek, “Milli yüksek hızlı trenimiz, yeni nesil elektrikli dizel trenimiz ayrıca yeni nesil milli yük vagon çalışmalarımız da hızlı bir şekilde devam etmektedir. Türkiye koşar adımlarla 2023 yılına yaklaşırken demiryolu sektörünün gelişmesi 2023 yılında hedeflediğimiz 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmamızda büyük bir katkı sağlayacaktır.” Şeklinde konuştu.

Eurasia Rail’in dünyada hızla gelişen ve demiryolu endüstrisinde meydana gelen teknolojileri takip etmemiz için fırsat olarak gördüğünü belirten TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ise konuşmasına şöyle dedi: “ Yüksek hızlı tren demiryolu inşa ederek hizmete açtık. Halen Türkiye nüfusunun yüzde 33’ne hitap eden YHT ağını Ankara’dan İzmir’e ve Ankara’dan Sivas’a uzatmak için inşa çalışmalarımızı geceli gündüzlü devam ettiriyoruz.”

Kurdele kesiminin ardından Coşkunyürek ve beraberindeki heyet fuar alanında yer alan stantları ziyaret ederek fuar katılımcılarından bilgi aldı.

APAYDIN 2023 HEDEFLERİNİ ALNATTI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Müsteşarı Orhan Birdal’ın moderatörlüğünü yaptığı “Demiryolu” konulu panelde bir sunum yapan TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, 2023 vizyonunu anlattı.

DEMİRYOLU SEKTÖRÜNÜN NABZI TUTULACAK

Eurasia Rail 2017 Fuarı süresince Kent İçi Raylı Sistem Sorunları, Demiryolunda Yerli Üretim, Demiryolu Çeken-Çekilen Araçlar ve Sinyal Teknolojisindeki Gelişmeler ile Demiryolu Güvenliği gibi birçok konuda konferanslar düzenlenerek sektördeki bilgi ve deneyimlerin paylaşımının üst seviyede sağlanması hedefleniyor.

TCDD’DE STANDI ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

Eurasia Rail Fuarı’nın ana destekçilerinden olan TCDD her yıl olduğu bu yıl da kurduğu stant ile Fuar’da yerini aldı.

TCDD’nin 160 yıllık demiryolu tarihi ile Yüksek Hızlı Demiryolu Projeleri başta olmak üzere 2023 hedeflerine kadar birçok projeyi tanıtmaya yönelik hazırlanan broşürler TCDD standını ziyaret eden misafirlerle paylaşılacak.

2-4 Mart 2017 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak 7. Eurasia Rail Fuarı, her gün 10.00-17.30 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.