Hızlı tren için bir açıklama bekleyen Kemal Demirel’in hayal kırıklığıHızlı tren için bir açıklama bekleyen Kemal Demirel’in hayal kırıklığı :Kemal Demirel gerek CHP İl Başkanı olduğu dönemde, gerek CHP Bursa Milletvekili olduğu süreçte karayollarında yaşanan trafik kazalarından hareket ederek tren kampanyaları düzenledi.
Üstelik…
Bursa’nın yanı sıra, değişik Anadolu kentlerinde yürüyüşler yaptı, toplantılar düzenledi.
Nitekim…
Bu çabaları nedeniyle 23 Aralık 2012 günü Balat’taki hızlı tren istasyonu temel atma törenine davet edildi, kürsüye çıkan Bakanlar da onun adını anıp teşekkür ettiler.
Teşekkür edenlerden biri, dönemin Ulaştırma Bakanı olan Binali Yıldırım’dı,
Şimdilerde…
Sokaklarda, parklarda, kahvelerde, esnaf ziyaretlerinde referandumda hayır kampanyası için çalışıyor. Cumartesi günü gezerken konuştuğumuzda şunu söyledi:
“Temel atma günü, Bursalıların hızlı trene 2016 sonuna kadar bineceği söylenmişti. O tarih geldi geçti, Şimdi Sayın Başbakan Bursa’ya geliyor. Ben de büyük bir ilgiyle yapacağı konuşmayı bekliyorum.”
Beklentisini de açıkladı:
“Vatandaş gittiğim yerlerde ‘Sayın vekilim, tren için bu kadar mücadele verdiniz, sonuç nedir?’ diye soruyorlar. Ben de bir cevap verebilmek için Sayın Başbakan’ın yapacağı açıklamayı merak ediyorum.”
Fakat…
Başbakan Binali Yıldırım pazar günü Gökdere’deki konuşmasında Kemal Demirel’in merakla beklediği hızlı tren konusuna hiç değinmedi

Kaynak : Ahmet Emin Yılmaz – www.ahmeteminyilmaz.com

 

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.