Hyperloop One, Hindistan’daki Devrim Yaratacak Projesini AçıkladıHyperloop One, Hindistan’daki Devrim Yaratacak Projesini Açıkladı :Yüksek hızlı tren teknolojisi için Hindistan’dan destek alan ABD’li şirket Hyperloop One, ülkenin dört bir yanını kısa sürede dolaşabilecek trenin taslaklarını tüm dünyaya anlattı.

Hyperloop One şirketi, salı günü Hintli devlet yetkilileri ile bir araya gelerek, Hindistan’da yapılması planlanan tren hattının rotası hakkında konuştu. Şirket, ülkenin bir ucundan diğerine sadece 80 dakikada ulaşılabileceğini proje taslakları üzerinden anlattı. Mumbai ve Delhi arasındaki mesafenin hızlı tren ile, uçaklardan daha hızlı kat edileceği belirtildi.

Hyperloop One’ın Hindistan için geliştirdiği özel projesi ‘Vision For India’nın tanıtımı yapıldı. Hindistan gibi yüksek nüfuslu bir ülkede, ulaşım alanında devrim yaratması planlanan hızlı tren projenin detayları anlatıldı. Duyurulduğu günden itibaren dünya çapında test çalışmaları yapılan Hyperloop’un en büyük destekçisi Hindistan oldu. ‘Hyperloop One Global Challange’ adında düzenlenen yarışmada 90 ülkeden 2.600 mühendis arasında eleme yapan Hyperloop One şirketi, yarı finale kalan 5 Hint şirketin isimleri belirtildi.

Yüksek hızlı tren projesi Hyperloop’un en büyük uygulayıcı şirketi Hyperloop One, yeni sistemin, dünyadaki en hızlı trenden bile 3 kat daha hızlı olacağını söylüyor. Ayrıca karbon salınımı yapmayacak sistemin çevre dostu olacağı ve günümüzdeki tren teknolojisinden çok daha ucuz olacağı ifade ediliyor. Hindistan’da ülkenin her yerine ulaşması planlanan tren hattı ile, Mumbai ve New Delhi arası mesafenin 80 dakikaya düşürülmesi bekleniyor.

Hindistan devlet yetkilisi Amitabh Kant, “Hindistan hükümeti Hyperloop One ile çalışmaktan memnuniyet duyacaktır. Kentselleşmeyi ve ulaşımı dönüştürmek zorundayız, ve bunu ancak sıra dışı teknolojiler ile başarabiliriz. Hyperloop One onlardan birisi” ifadelerini kullandı.

Proje aşamasında Hyperloop projesinin ilk testleri, ABD’nin Nevada eyalatinde 2017 yılında yapılacak. Dünyadan çok sayıda bilim insanı bu testte yer alacak.

Kaynak: Haberler.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.