İBB, Raylı Sistem Projeleri Danışmanlık ihalelerinin değerlendirme çalışmaları tamamlandıİBB, Raylı Sistem Projeleri Danışmanlık ihalelerinin değerlendirme çalışmaları tamamlandı :İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Raylı Sistem Projeleri Danışmanlık İhaleleri

Sözleşmeleri imzalanan Kazlıçeşme-Söğütlüçeşme Metro Hattı ve Sarıgazi – Türkiş Blokları Metro Hattı Projelerinin yanında beraber Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı ve Küçükçekmece-Çatalca Raylı Sistem Hattı’nın danışmanlık servisleri ihalelerinin değerlendirme çalışmaları tamamlandı.

Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı’na ait ihale değerlendirme süreci sonuçlandı ve 2.3 milyon teklifle Idom Ingenieria Y Consultoria ihaleyi kazandı. Kaynaklardan edinilen bilgilere göre ihale sonucu firmalarla görüşüldü ve yasal itiraz süreci başlatıldı.

Yaklaşık maliyeti 5,191,666.00 TL olan Kabataş-Bağcılar Tramvay hattı için 9 firmanın veya grubun teknik ve mali teklif sunduğu ihalede 8 firma veya grubun mali teklifi açıldı. Küçükçekmece-Çatalca Raylı Sistem Projesi
2016/492506 ihale kayıt numaralı Küçükçekmece-Çatalca Raylı Sistem Hattına ait tedarik ihalesinin değerlendirme işlemleri tamamlandı. En düşük teklifi veren Himtek Mühendislik ihaleyi kazandı.

Yaklaşık maliyeti 846,666.00 TL olan ihaleye 6 firma teklif vermişti ve en düşük teklif olan 415,000 TL ile Himtek Mühendislik verdi.

Kazlıçeşme-Söğütlüçeşme Metro Hattı
Diğer taraftan 14 Mart 2017’de, 6.9 milyon TL değerindeki 2016/374508 ihale kayıt numaralı Kazlıçeşme-Söğütlüçeşme Metro Hattına ilişkin (1. Aşama) ihaleye ilişkin anlaşma Geodata firması ile imzalandı. Bu ihaleye 8 firma veya grup teklif vermişti.

Sarıgazi – Türkiş Blokları Metro Hattı
Yine 14 Mart 2017’de, 2.1 milyon TL değerindeki 2016/401543 ihale kayıt numaralı Sarıgazi – Türkiş Blokları Metro Hattına (yaklaşık 6 km) ilişkin ihaleye ilişkin anlaşma Geodata firması ile imzalandı. Bu ihaleye 7 firma veya grup teklif vermişti.

Kaynak : www.tebahaber.com.tr

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.