İETT’den metrobüs açıklaması

İETT’den metrobüs açıklaması :Kentte her gün yüzbinlerce kişinin kullandığı metrobüste, ‘ring’ dönemi başlıyor. Dört ana duraktan kalkan metrobüsler, varış noktasına kadar hiç durmadan devam edip, seferini tamamlayacak. Yeni uygulama net bir şekilde anlatılmadığı için ise metrobüs kullanıcılarının kafaları karıştı.


Yeni uygulama, metrobüs duraklarına asılan afişlerle duyuruldu. Net bir ifade ile yapılmayan açıklama ise metrobüs kullanan vatandaşların kafasını karıştırdı.

İETT’den yapılan duyuruda, “09.03.2017 Perşembe günü pilot olarak başlatacağımız uygulamayla; metrobüs hattında Beylikdüzü, Avcılar, Zincirlikuyu ve Söğütlüçeşme ana duraklarımızda, çıkış yapan araçlarımız mevcut yolcuyu aldıktan sonra bekleme yapmadan harekete geçecek. Güzergâhında, tüm duraklarda durarak; yolcu indirme ve bindirme işlemini yaparak ilerleyecek. Metrobüs hattında araçlarımızın günlük hizmet kapasitesini ve verimliliğini artırmaya yönelik bu uygulamamızla ilgili, pilot çalışmalarımız tamamlandığında daha detaylı bilgi vereceğiz.

Bu aşamada düzeltilmesi gereken nokta, metrobüs hattında ekspres sefer yapılmayacağıdır. Metrobüs hattımızda ulaşım hızını ve konforunu yükseltmek için planlanan bu uygulama, haberinizde belirttiğiniz gibi; ara duraklarda durmadan sefer yapacak yeni bir hat uygulaması değildir.” ifadeleri kullanıldı.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar