İstanbul’a Ortaköy’den Sarıyer’e Sahil Boyunca Metro Geliyor

İstanbul’a Ortaköy’den Sarıyer’e Sahil Boyunca Metro Geliyor :İstanubul’da her geçen gün büyüyen metro hattı projelerine bir yenisi daha eklenmek üzere. Müjdeli haberi İBB Başkanı Kadir Topbaş verdi. Topbaş, Ortaköy’den Sarıyer’e yeni metro hattı için çalışmaların sürdüğünü müjdeledi.


İstanbul’da yapımı süren metro hattı projelerine bir yenisi daha eklenmek üzere. Ulaşım sıkıntısını metro ile aşmak için çalışmalarını hızlandıran İstanbul Büyükşehir Belediyesi yeni metro hatları için geri sayıma devam ediyor. İBB Başkanı Kadir Topbaş Ortaköy’den Sarıyer’e uzanacak yeni metro hattının müjdesini İstanbullulara verdi.

İstanbul için 2017 yatırım yılı olarak değerlendiren Kadir Topbaş, şehrin ulaşımını yerin altına almak için büyük bir çalışmanın sürdürüldüğünün altını çizdi. Başkan Topbaş, İstanbulluya müjdeli haberi verdi. Ortaköy’den Sarıyer’e uzanacak yeni metro hattının müjdesini veren Kadir Topbaş, yeni metro hattına ilişkin ilk kez açıklamalarda bulundu.

Yeni metro hattına dair yaptığı açıklamasında metro müjdesi veren İBB Başkanı Kadir Topbaş, “Sarıyer ilçesine sahil şeridinden inşallah bir metro getireceğiz. Yeni metro projesi Ortaköy’den başlayacak ve Sarıyer’e kadar sahil boyunca devam edecek. Bu hayal dahi edilemeyecek bir gelişmedir. Zaten Cumhuriyet Mahallesi ve Hacı Osman’a kadar gelen bir metro var. O metronun devamını da Çayırbaşı’na indirebilir miyiz, onun çalışmalarını yapıyoruz. Alttan da gelecek olan metro ile birleşecek. Böylece erişim çok daha kolay hale gelecek” dedi.

Topbaş açıklamasında ayrıca, “İstanbul’da 100 kilometreyi aşkın bir tünel yol programlıyoruz. Bunların birisi Sarıyer’den Büyükçekmece’ye kadar 140 kilometre ardışık tünel sistemi. Buradan Büyükçekmece’ye gitmek isteyen, o tünelleri kullandığı zaman çok kısa bir sürede Büyükçekmece’ye erişebilecek veya arada bulunan ilçelere de gitme imkanına sahip olacak. Harem’den Küçükköy’e ve Anadolu Hisarı’na kadar 18 kilometrelik bir tünel programladık. Yani yerin altından, üstünden her noktada nerede sorun varsa çözmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ortaköy-Sarıyer metro hattı projesinin krokisi

Kaynak : www.emlakpencerem.comİlk yorum yapan olun

Yorumlar