İZBAN’da saat sorunu bitti sıra vagondaİZBAN’da saat sorunu bitti sıra vagonda : Sabah ve akşam saatlerinde İzmir’e gitmek isteyenler İZBAN’a akın ediyor. Hal böyle olunca bilhassa sabah ve akşam saatlerinde trenin vagonları artık yetmez oldu. Ayrıca TCDD’nin Basmane-Ödemiş seferlerini yapan trenlerinde 16.05 ve 18.07 saatlerinde vagonlar yetersiz kalıyor

Torbalı’da seferlerine geçtiğimiz kış başlayan İZBAN, 7 aydır Torbalılılara hizmet veriyor. İlk olarak Menderes aktarmaları olarak seferlerine başlayan İZBAN sabah ve akşam saatlerinde olmak üzere aktarmasız seferler düzenlenmeye başlandı. Aktarmasız seferlerinde başlaması ile İZBAN’a ilgi daha da arttı. Sabah saatlerinde İzmir’e gitmek isteyenler İZBAN’a akın ediyor. Hal böyle olunca bilhassa sabah saatlerinde trenin vagonları artık yetmez oldu. İnsanların kalabalık bir şekilde vagonlara binmesi ve adeta ayakta duracak yer bulamaması ulaşımda İZBAN’ın önemini gözler önüne serdi. Ayrıca TCDD’nin Basmane-Ödemiş seferlerini yapan trenlerinde 16.05 ve 18.07 saatlerinde vagonlar yetersiz kalıyor. Torbalı halkının yoğun olarak kullandığı bu iki ulaşım aracındaki yetersizlik vatandaşı isyan ettirdi.

İNSANLAR ÜST ÜSTE

İZBAN ile rahat bir ulaşım sağlayan Torbalılılar yoğunluktan şikayetçi. Tepeköy yönünden İZBAN’a binen yolcular, entegre sistem sayesinde Cumaovası İstasyonu’nu transfer noktası olarak kullanarak İzmir merkeze ulaşım sağlıyor. Aktarmasız seferlerde ise direk olarak Konak merkeze gidilebiliyor.İZBAN hattının açılması ile ulaşımın rahatlattığını söyleyen vatandaşlar, “İzmir’e gitmek için saatlerce araç bekliyorduk. Şimdi İZBAN ile kolayca ulaşım sağlıyoruz. Yalnız vagonlar bazen yetersiz kalıyor. İnsanlar üst üste binmek zorunda kalabiliyor. Bazı saatlerde vagon sayıları daha da arttırılmalı” diye konuştular.

SABAH VE AKŞAM YOĞUNLUĞU

İZBAN sabah saatlerinde çok kalabalık oluyor. Gün içerisinde normal bir tempo ile devam eden insan sayısı sabah erken saatlerde bir anda artıyor. İşe gitmek isteyenler İZBAN’ı tercih ederken bunun yanı sıra erken saatlerde, hastane yâda başka işler için İzmir’e gitmek isteyen vatandaşlar da direk seferlerden faydalanmak için erken saatlerde yola çıkıyor. İZBAN direk seferlerini çoğaltarak sabah kalabalıklığını azaltabilir yâda vagon sayısını arttırarak insanları çileden kurtarabilir.

Kaynak : torbaliege.net

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.