Kocaelide Tramvayın Güzergahı Seka Devlet’e UzanacakKocaelide Tramvayın Güzergahı Seka Devlet’e Uzanacak :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Mart ayı meclis toplantısında tramvay konusu gündeme geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tramvay güzergahının bin metrekare uzatılacağını ve tramvayın Haziran ayında açılmasının planlandığını söyledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Mart ayı meclis toplantısında tramvay konusu gündeme geldi. CHP’lilerin soru önergesi vermesi üzerine konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tramvayın güzergahının Seka Devlet Hastanesi ve okullar bölgesine kadar bin metre uzatılmasının planlandığını açıkladı. Karaosmanoğlu çalışmaların ne zaman tamamlanacağı ile ilgili de bilgiler aktararak, “İleriye dönük proje ile ilgili çalışmalar olabilir. Bizim Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak, hem de meclis olarak böyle bir kararımız yok.

ŞEHİR HASTANESİ SIRADA
Bir tek tramvayın güzergahı haricinde kısa bir uzatma düşüncemiz var. Ek olarak onu yapmayı planlıyoruz ama onun dışında bir düşüncemiz yok. Seka Devlet Hastanesi ve okullara kadar bin metre kadar bir uzatmayı düşünüyoruz. Şehir Hastanesi’ne bir makas bıraktık. İleride ola ki ihtiyaç duyulur o zaman uzatılabilir. Hedefimiz Mart sonunda deneme seferlerini insansız yapmayı planlıyoruz. Haziran ayında da tam teşekküllü açmayı planlıyoruz.”

Kaynak : www.kocaelibarisgazetesi.com

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriYorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.