Mustafa Kemal Sahil Bulvarında bitmeyen tramvay çilesi

Mustafa Kemal Sahil Bulvarında bitmeyen tramvay çilesi :Tramvay çalışmaları nedeniyle tek şeride düşen Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’ndaki trafik çilesi, İzmirlileri isyan ettiriyor


İzmir Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda her sabah yaşanan trafik yoğunluğu vatandaşları canından bezdirdi. Yeni Asır WhatsApp İhbar Hattı’na yapılan yoğun şikayetlerin başında sahildeki trafik sıkıntısı geliyor. Tramvay çalışmaları nedeniyle tek şeride düşen Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’ndaki bu eziyet, daha önceki trafik sorununu ikiye katlıyor. Her sabah aynı eziyeti yaşamaktan bıktıklarını belirten vatandaşlar, “Tramvay hattı geçecek diye yolumuzu daralttılar. Arabalara geçecek yol kalmadı. Tek şerit halinde ilerliyoruz. Zaten daha önce sıkıntı yaşanan sahil bulvarında bu kez eziyetimiz ikiye katladı. Bir an önce bu trafik çilesinden kurtulmak istiyoruz” diye konuştu.

Harmandalı sokakları yamalı bohça gibi

İzmir’in Çiğli ilçesi Harmandalı semti Dokuz Eylül Caddesi’nde yolların hali İzmir’e yakışmıyor. Alt yapı çalışmalarının ardından, yolların yamalı bohçaya döndüğünü belirten vatandaşlar, “Ortalama 2 kilometre kadar yol bozuk. Belediye yama yapıp gidiyor. Caddemizin boydan boya güzelce asfaltlanmasını istiyoruz” dedi. Adliye köprüsü, hurda araç deposuna döndü.

Adliye köprüsü, hurda araç deposuna döndü

İzmir’in yeni kent merkezi haline gelen Bayraklı ilçesinde, Anadolu Caddesi ile Ozan Abay Caddesi’ni birbirine bağlayan Adliye Köprüsü’nün altı hurda araç deposu ve çöplük haline geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Adliye Üst Geçiti’nin çevresindeki hurda araçların ve çöplerin temizlenmesini isteyen vatandaşlar, belediye yetkililerini göreve çağırdı. Adliye Köprüsü’nün hurda araç mezarlığına dönüşmesine tepki gösteren vatandaşlar, “Burası İzmir’in gelişen yeni kent merkezi. Ancak bu görüntüler kente yakışmıyor” diye konuştu.

Kaynak : www.yeniasir.com.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar