Samsun’da tramvay sayısı 28’e yükseldi

Samsun’da tramvay sayısı 28’e yükseldi :  Samsun Büyükşehir Belediyesi Hafif Raylı Sistem Hattının Gar-Tekkeköy arası ikinci etap yapımı kapsamında SAMULAŞ tarafından satın alınan 8 adet yerli tramvayın yedincisi dün karayolu ile Samsun’a geldi.


Bursa DURMAZLAR tesislerinde üretim ve fabrika testleri tamamlanarak Bursa’dan yola çıkan yedinci yerli tramvay Panorama dün akşam saatlerinde karayolu ile Samsun’a ulaştı.

Yedinci Panorama, Gar İstasyonu bölgesinden 01.30-04.00 saatleri arasında gerçekleşen raya indirme operasyonu sonrasında saat 04.00 sıralarında Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ Bakım ve İşletme binasına hareket etti. Gece yapılan çalışmada SAMULAŞ Bakım Onarım Müdürü Ziya Kalafat idaresinde SAMULAŞ ve DURMAZLAR firması mühendisleri ve teknik ekibi yer aldı.

5528 kodlu Panorama model hafif raylı sistem aracının işletme testleri SAMULAŞ ve DURMAZLAR ekibi tarafından yapıldıktan sonra, Üniversite-Tekkeköy hafif raylı sistem hattında yapılacak performans testlerinin ardından Samsun halkına hizmet vermeye başlayacak.

Kaynak : http://www.samsunkenthaber.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar