TCDD İhdas Ettiği Kadrolara KPSS 2017/1’de Alım Yapacak Mı?TCDD İhdas Ettiği Kadrolara KPSS 2017/1’de Alım Yapacak Mı? :TCDD’nin Haziran ayındaki ataması için DPB’ye kadro bildirimi yapıp yapmadığı merak ediliyor. Ancak TCDD yetkilileri alım için herhangi bir çalışmanın yapılmadığını ifade ediyorlar.

TCDD (Devlet Demiryolları)’nin önümüzdeki haziran ataması olan KPSS 2017/1 merkezi alımı için DPB’ye kadro bildirimi yapıp yapmayacağı atama bekleyen adayları özellikle mühendisleri meraklandırmaktadır.

DPB’nin talep toplamasına 1 hafta kalmasına rağmen kurumu arayan mühendis adaylara alım için herhangi bir çalışmanın yapılmadığının söylenmesi, kuruma atanmayı bekleyen mühendisleri aşırı derecede tedirgin etmektedir.

Bilindiği üzere 10 Ocak 2016 tarihli Resmi Gazetede TCDD’nin merkez teşkilatı için 120, taşra teşkilatı için ise 250 Mühendis kadrosu ihdas edilmişti.

Fakat kurumdaki karışıklık nedeniyle 2016 yılı içindeki iki merkezi alımda da DPB’den herhangi bir kadro talep edilmedi. Şu an kurumdaki karışıklık giderilmiş.

Taşımacılık A.Ş olarak tamamlanmıştır. İhtiyaç olan mühendis alımları için herhangi bir engel kalmamıştır ve haklı olarak mühendisler, ihdas edilen 370 adet mühendis alımının 2017/1 Haziran atamasında kullanılmasını istemektedir.

Özetle; Zaten azalan merkezi alımların yanı sıra ülkemizin güzide, yatırımlarla gelişen kurumlarından biri olan TCDD’nin de son iki alımda kadro talep etmemesi işsiz mühendislerimizi önümüzdeki haziran alımı için de tedirgin etmektedir.

Geleceğe güvenle bakmak isteyen yüksek puanlı mühendis adayları istihdam seferberliği yapıldığı şu dönemde TCDD’nin yeni genel müdürü sayın İsa APAYDIN’dan 2017/1 merkezi alımla ilgili açıklama beklemektedir.

Kaynak : www.kamupersoneli.net

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.