TCDD’ye 2016 Ocak’ta ihdas edilen 370 kadroya atama ne zaman yapılacak

TCDD’ye 2016 Ocak’ta ihdas edilen 370 kadroya atama ne zaman yapılacak :Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarına TCDD 14 ay önce ihdas edilen 370 mühendis kadrosu için henüz atama yapılmadı veya ilana çıkılmadı. 2017/1 merkezi ataması öncesi atamanın gerçekleştirilmesi bekleniyor. Adaylar TCDD’den acil atama talepleri var.


10 Ocak 2016 tarihli ve 29589 sayılı resmi gazetenin yayımlanmasının ardından TCDD başta olmak üzere birçok Kamu İktisadi Teşebbüsüne (KİT) ait kadrolarda değişiklik yapılmıştı. Bazı kadrolar iptal edilirken bazı yeni kadroların ihdası gerçekleşmişti.

TCDD’de yapılan 370 mühendis alımı ile ilgili olarak henüz bir çalışma yapılmış değil. 14 aylık süre geçmesine rağmen atamada dair neden açıklama yapılmıyor ve boş olan kadrolar için alım gerçekleştirilmiyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları TCDD başta olmak üzere Eti Maden İşletmeleri, Devlet Malzeme Ofisi, EÜAŞ, TÜİAŞ, TÜDEMSAŞ, TİGEM, TKİ, TÜVESAŞ ve TTK’ya onlarca kadro ihdası gerçekleştirildi fakat henüz kadrolarla ilgili alımlar başlatılamadı.

Peki TCDD için ihdas edilen kadrolara ilk merkezi atamada alımlar yapılacak mı? 120 merkez teşkilatı ve 250 taşra teşkilatı için ihdas edilen mühendis kadroları için adaylar taleplerin DPB’ye iletilmesini bekliyorlar. TCDD bu konuda talep yazısını göndermesi gerekiyor. Mühendis adayları için henüz bir açıklama yapılmazken ve bir çok kurum 2017 yılı alımları ile ilgili olarak planlamalarını sunarken neden TCDD sahip olduğu boş kadrolar için alıma dair bir açıklama yapma gereği duymamaktadır.

2016 alımlarında Devlet Personel Başkanlığından talep edilmeyen kadroların 2017 için alınması ve talep edilmesi gerekiyor. 2016/1 ve 2016/1 merkezi atamaları için talep edilmeyen kadrolar 2017/1 ataması kadrolarının açıklanması öncesinde açıklanmasını bekliyoruz. Umarız TCDD bu konuda sahip olduğu kadrolara dair alımları yerine getirir ve atama bekleyen 370 mühendis daha TCDD’de görevine başlar. 2017 İstihdam seferberliği kapsamında alımlarla ilgili olarak 2017/1 için 370 mühendis ataması tamamlansın. 10 Ocak tarihli resmi gazetede yapılan kadro değişikliği için TIKLAYINIZ.

Kaynak : www.mymemur.com.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar