Abdullah Peker, Yetkili ve Etkisiz Sendika Memurlarla Alay EdiyorAbdullah Peker, Yetkili ve Etkisiz Sendika Memurlarla Alay Ediyor :Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası (UDEM HAK-SEN) Genel Başkanı Abdullah Peker sendikaların yetki yarışına girdiğini ve bunun acısını sendika üyelerinin çektiğini söyledi.

Peker yazılı olarak yaptığı açıklama da; ” 2017 Mayıs ayı için Sendikalar’da yetki alma sendromu yaşanmaktadır. Yetkili olma hevesindeki şu anda da değişik iş kollarında da yetkili olan Sendikalar bin bir rica ve inanılmaz vaatler vererek üyesi yaptığı memurların verdiği yetkiyi ya yandaş Partilere yada Hükumete devrediyor. Buna açıkça peşkeş çekme denir diye de düşünüyorum. Bu açıkça memurlarla alay etmekten başka bir şey değildir. Memurlar hakları korunsun, enflasyon karşısında eriyen maaşlarına çağa ve akla uygun zam yapılsın diye sendikalara yetki veriyor ama her zaman boş sonuç çıkıyor.

YETKİLİ VE ETKİSİZ SENDİKA

Şimdi yetkili ama etkisiz sendikaya soruyoruz .Geçmiş yılların enflasyon farkı nerede.2017yılının ilk üç ayı için verilen maaş zammı( % .3) yılın ilk üç ayına erimiştir. aynı zamanda üç aylık enflasyon %4.3 olmuştur Yıl sonuna kadar bu rakamın kaç olacagı bir muammadır geriye dönük memurların zararını nasıl telafi etmeyi düşünüyorsunuz:?

Beyler memurlara yazık ediyorsunuz yazık. Sendikaların politize olması hak alma noktasında zafiyetler oluşturacağını defalarca basın aracılığı ile anlattık. Sonuçta yetkili sendikalar toplu pazarlık için gittikleri görüşmelere hükümete karşı üç sıfır mağlup olmuşlardır.Toplu sözleşme masasında da beş sıfır mağlup olduklarını gördük, bu yılda ve gelecek yıl çok farklı bir manzara olmayacak. Siyasi hükümet bin bir mazeretle görüşme masasına gelerek seçimlerden önce meydanlarda verdikleri sözleri unutarak memurları yine yoksulluğa mahkum edecek. Bizim esas içimize sindiremediğimiz olay, memurlardan alınan yetkiyi beceriksizlik yada başka şahsi hesaplarını ön plana çıkararak memurların acımasızca iktidarın iki dudağı arasında olan zam yüzdelerine mahkum etmeleridir.

Udem Hak-Sen olarak her zaman memur meselelerine ve ülke meselelerine duyarlı olduk, bundan böylede olacağımızı buradan deklare ediyoruz. Yoksulluk içinde, bankalara geleceğini ipotek ettirmiş memurların ne kendine ne de ülkesine yararı olur.

Siyasilerden özellikle hükümetten Temmuz 2017 de memurlara acilen seyyanen 400 TL zam yapılmasını talep ediyoruz. Bir nebze olsun çalışanlarımızın rahat nefes almaları sağlamalıdırlar. Bu bir ihsan ya da bağış olmayacak geriye dönük verilmeyen hakların tahakkuku olacaktır. Kıdem tazminatlarına dokunulmamalı çalışırken sefalete mahkum edilen çalışanlarımızın emeklilik döneminde rahat yaşamaları için hayatın ve ülke gerçekleri çerçevesinde zamlar yapılmalı.” dedi

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.