Alem vagonu temizlendiAlem vagonu temizlendi :Hürriyet Ankara’nın, “Alem vagonu” haberiyle gündeme getirdiği Batıkent metrosunun Batı Merkezi istasyonu yanında bulunan eski yolcu vagonu, temizlendi. Kullanımdan kaldırıldıktan sonra bölgeye konulan vagon, alkol ve madde bağımlılarınca mesken edinilerek, büyük zarar görmüştü.

Hürriyet Ankara’nın haberinin ardından harekete geçen yetkililer, vagonun içinde ve çevresinde temizlik çalışması yaptı. Vagonundaki alkol şişeleri, çöpler ve cam kırıkları temizlenirken, üzerindeki sprey boyalı yazılar silinmedi. Vagona verilen zarar, temizlik çalışmasının ardından ortaya çıktı.

VAGONUN TCDD İLE İLGİSİ YOK

Öte yandan, “Alem vagonu” haberiyle ilgili TCDD Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, daha önce hurdaya ayrılan vagonun özel bir şirket tarafından alındığı kaydedildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Habere konu eski yolcu vagonu, ekonomik ömrünü doldurduğundan hurda olarak Sakarya TÜVASAŞ’tan MKE kurumuna verilmiştir. MKE Kurumu’nun da söz konusu vagonu 3 Mart 2017 tarihinde Yeniçeri Temizlik Turizm İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi’ne verdiği bilgisine ulaşılmıştır.”

Sedat CENİKLİ

Kaynak : www.hurriyet.com.tr

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleri1 Yorum

  1. MKE kurumu TCDD den aldığı hurdayı piyasaya satmaması lazım.Özellikle rey tekerlek vn kaliteli hurda çelikleri satamaz.. serviz dışı vagonlara zarar veren ayyaş ve aptalları da kınıyorum.devlet malına da zarar veren kandil sürüngenleri gibidir.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.