Kocaeli’de tramvay haziranın sonuna kalacakKocaeli’de tramvay haziranın sonuna kalacak :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin tramvay projesi kapsamında özel güvenlik hizmeti alım ihalesi 1 Haziran’da gerçekleştirilecek. Söz konusu ihale sonucunun kesinleşmesi ve prosedürlerle birlikte personel haziran ayının sonunda göreve başlayacak. Belediye park ve bahçeler yahut temizlik elemanlarını görevlendirmezse tramvay da haziranın sonuna kalmış olacak

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 2009 yılında başkanlığını tazelerken 5 yılda hayata geçireceği projeler için bir kitapçık hazırlamış ve bu kitapçıkta tramvaya da yer vermişti. Karaosmanoğlu’nun verdiği sözün üzerinden tam 8 yıl geçti. Tramvay projesi için çalışmalara ancak geçtiğimiz yıl başlanabildi. Yarım yamalak da olsa, tarihler peşi sıra ertelense de proje büyük yol aldı. İlk etapta oldukça kısa bir alanda hizmet verecek olan tramvayın önümüzdeki yıllarda uzatılması planlanıyor. Tramvayı 8 yılda yapabilen belediye, uzatma işlemini kaç yılda yapar belirsiz. Şimdilik gözler tramvay inşaatının biteceği ve vatandaşların ilk Kent Kart’ı basacağı o güne çevrilmiş durumda. Henüz ortada net bir tarih yok. Şubattı mart oldu. Marttı nisan oldu derken en son gelen bilgi mayıs ayının sonunda, haziran ayının başında vatandaşların tramvayın bineceği yönündeydi. Bizzat İbrahim Karaosmanoğlu “Haziranda tramvaya bineceğiz” diyerek 2009 yılında olduğu gibi vatandaşlara söz verdi.

TAŞERON GÜVENLİK
Kocaelililer 1 Haziran’ı iple çekerken, belediyenin açmış olduğu bir ihale tramvay işinin haziran ayının sonuna kalacağını gözler önüne serdi. Belediye 86 silahsız özel güvenlik görevlisi hizmeti alımı için 1 Haziran Perşembe günü ihaleye çıkacak. İhale ile tramvayda görev yapması için taşeron güvenlik elemanları istihdam edilecek. 1 Haziran’daki ihalenin sonucu yaklaşık 10 gün içerisinde belli olacak. Evrak işleri ve düzenlemelerle birlikte güvenlik görevlileri ancak haziran ayının sonunda göreve başlayabilecek. Yani Büyükşehir Belediyesi, park ve bahçeler elemanlarını, temizlik görevlilerini tramvay için kullanmazsa, tramvay da haziran ayının sonunda hizmete girebilecek. Söz konusu güvenlik ihalesi 1 Haziran Perşembe günü saat 11.00’de Sekapark Otel Körfez Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Kaynak : www.kocaelibarisgazetesi.com

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.