Önceliğimiz Samsun-Sarp DemiryoluÖnceliğimiz Samsun-Sarp Demiryolu : OTSO Meclis Başkanı Ufuk Ünal, “Türkiye eskisi gibi değil, güçlü bir ülke. Ben inanıyorum Samsun’dan Sarp’a kadar olan yolu Türkiye yapabilir. Denize paralel Samsun-Sarp Demiryolu bizim ilk tercihimizdir.” dedi.

İLK TERCİHİMİZ SAMSUN-SARP DEMİRYOLU

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Meclis Başkanı Ufuk Ünal, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın Kars’ta yaptığı tren yolu açıklamalarını değerlendirdi. Ufuk Ünal, Karadenizlilerin öncelikle beklentisinin Samsun-Sarp Demiryolu Projesi olduğunu kaydetti. Ordu’nun tek kullanamadığı yolun demiryolu olduğuna dikkat çeken Ünal, “Samsun- Sarp Demiryolu Projesi bizim yıllardır hayalimiz. Denize paralel Samsun-Sarp Demiryolu bizim ilk tercihimizdir.” diye konuştu

GÜZERGÂHLAR TEKRAR ETÜT EDİLMELİDİR

“Bu demiryolu tünellerle veya deniz doldurarak Ordu ile Giresun’dan da geçirilmelidir.” diyen Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Demiryolunun Ordu ve Giresun geçirilemeyeceği ifade ediliyor. Ancak bu yol tekrar etüt edilip, nasıl geçirilebileceği masaya yatırılmalıdır. Türkiye eskisi gibi değil, güçlü bir ülke. Marmaraylar gibi devasa projeler yapan bir Türkiye var. Biz ülkemizin güçlü ekonomisine dayanarak bu yatırımı istiyoruz. Bizim ilk hedefimiz Samsun Sarp’tır. Yıllardır bunu söylüyoruz, bütün Karadeniz bunu bekliyor.”

Kaynak : www.orduolay.com

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.