Samsun Tramvayında Büyük İhmalSamsun Tramvayında Büyük İhmal :Samsun’da her gün binlerce kişinin yolculuk yaptığı tramvayda yangın tüpünün olmayışı gözlerden kaçmadı. ‘Acaba ulaşımı sağlayan tramvaylarda hayatı tehlikeye sokacak başka eksikler de var mı’ sorusunu da akıllara getirdi.

Samsun’da binlerce kişinin iş aracı için kullandığı veya vatandaşların kısa süreli seyahat ettiği tramvaylarda eksiklikler gözlerden kaçmıyor. Objektifimize takılan tramvayın yangın tüpü yerinde değil. Göze çarpan bu durum, acaba tramvayda bir yangın çıksa nasıl ve ne ile söndürülecek sorusunu akıllara getiriyor. Tramvayı kimler ve nasıl denetliyor? Meydana gelecek kazalarda nasıl önlem alınıyor? Yoksa önlem yerine bahaneler mi üretiliyor? Bugün neyse ki kaza olmadı. Can kaybı da yok. Ancak yarın da olmayacak diye bir şey yok.

Yetkili kişilerin gözle görülen bu küçük ama meydana gelebilecek kaza sonrası hasarı büyük olabilecek eksikliğe ne zaman çare bulacağı merakla bekleniyor.

Kaynak : www.samsunhaber.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleri 1. Bu araçların her iki makinist kabininde yangın söndürme tüpleri mevcuttur. Yolcu kompartımanında o an için bulunmuyor olabilir.
  Doluma yada değişime gönderilmiş de olabilir.

  Lütfen asıl durumu araştırmadan böyle haberler yapmayın.

 2. Bu araçlarda makinist kabinlerindede kesin ve kesin yangın söndürme cihazı var.Araç kontrollerinde zaten bilgisi verilmiştir.
  1.Makinist kabinin içinin resmini neden çekmediniz?
  2.Konuyu araştırdınız mı?
  3.Araştırdıysanız nedeni ni niçin paylaşmadınız vatandaşa?
  4.O an için yangın tüpü bitmiş mi? Doluma mı gitti? Bir problem varmı? Kesin bir hüküm vermişsiniz amacınız nedir?
  5.Olaya bakış açınız anlaşılıyorki siz haber ve reyting peşindesiniz değilse konuyu lütfen araştırıp biz vatandaşa öyle aktarın…
  Cevap bekleniyor…

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.