Şanlıurfa Troleybüs Projesi İhalesi YapıldıŞanlıurfa Troleybüs Projesi İhalesi Yapıldı  :Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 yılı yatırım programında yer alan Troleybüs (Trambüs) projesi dün ihale edildi.

Projeyle ilgili olarak Şanlıurfa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’na henüz resmi bir başvuru yapılmadığını öğrenildi.

‘BURASI KENTSEL SİT ALANI. O YÜZDEN KURULDAN İZİN ALMAK GEREKİR’
Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nden kurul üyesi Prof. Dr. Mehmet Önal, Gazetemize kısa bir değerlendirme yaparak, projeyle ilgili olarak görüşlerini dile getirdi. Sit alanında yer alan alanlarda yapılacak altyapı çalışmaları için kuruldan izin alınması gerektiğini vurgulayan Önal, şunları kaydetti:

’Şifai olarak projeye ilişkin bazı detaylar iletilmiş ancak resmi başvuru yapılmış değil. Haleplibahçe hariç, Divanyolu olsun, Balıklıgöl olsun kentsel sit alanı kapsamında yer alıyor. Dolayısıyla izin almak gerekir. Belli şartları yerine getirmek ve kontrolünün özenli bir şekilde yapılması şartıyla kurul olarak buna izin verebiliriz. Elektrikle çalışan bu araçlar sayesinde turizm bölgesinde karbonmonoksit gaz salınımı önemli ölçüde azalacaktır‘ Proje için 24 metre uzunluğunda 10 troleybüs araç satın alınacak. Gidiş-geliş olarak toplam 7 kilometrelik Abide-Balıklıgöl arasında çalışacak araçların teslim tarihi 3 adet 270 gün, 3 adet 300 gün, 4 adet 330 gün şeklinde belirlendi.

İhale dün (24 Nisan 2017) saat 11.00’de açık ihale usulüyle gerçekleşti.

Aşağı çarşı esnafı olumsuz baktığı için projede Divanyolu‘nun trafiğe kapatılma seçeneği gündemde değil. Troleybüsler mevcut otobüs yolunu kullanacak.

Kaynak : www.sanliurfaolay.com

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.