TCDD’ye ait eski yolcu vagonu bağımlıların mekanı olduTCDD’ye ait eski yolcu vagonu bağımlıların mekanı oldu :Batıkent’te, TCDD’ye ait eski yolcu vagonunu alkol alan ve uyuşturucu madde kullananlar hurdaya çevirdi. Vagon, çevresinde yakılan ateş ve sprey boyalarla yazılan yazılarla büyük zarar görürken çavre sakinleri denetimsizlikten yakındı.

Hürriyet’in haberine göre, Batıkent metrosunun, Batı Merkezi Metro istasyonu yanındaki boş araziye üç ay önce konulan Türkiye Devlet Demiryolları’na (TCDD) ait eski vagon, alkol ve madde bağımlılarının meskeni oldu. Kullanımdan kaldırıldıktan sonra sergilemek amacıyla konulan vagonu, önce alkol ve madde bağımlıları geceleri alem için kullanmaya başladı. Bir süre sonra zarar görmeye başlayan vagon, çevresinde yakılan ateş ve üzerine sprey boyalarla yazılan yazılar sonrası da atıl hale geldi. Mahallenin ortasındaki vagonda yapılan gece alemlerinden şikâyet eden mahalleli ise, denetim eksikliğine dikkat çekti.

GÜVENLİK ÖNLEMİ YOK

Vagonun kısa sürede atıl hale dönmesini, çevresinde güvenlik önlemi alınmamasına bağlayan vatandaşlar, şunları söyledi:
“Mahallede eski bir vagonun sergileniyor olması çok güzel. İyi düşünülmüş bir proje ama etrafında hiçbir güvenlik önleminin olmaması, bağımlıların işine geldi. En azından etrafına demir korkuluklar yapılabilirdi. Böyle olunca hemen kapılarını kırdılar, içinde alem yapmaya başladılar. Her yerini boyamışlar. Başlarda yanından geçerken fotoğrafını çekiyorduk, çocuklarımız ilgi gösteriyordu. Şimdi görmemeye çalışıyoruz.”

Kaynak : www.hurriyet.com.tr

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleri1 Yorum

  1. vagonları hurda haline getiren alkolik vede bağımlıların kanı sütübozuk oldukları bellli. emekli olmuş ama hurdalık olmamış vagonlar tarihi antika ve geçmişimizin bir işareti emektarı yorgun atıdır.Vagonu boyayan kıran yakan alçaklar için bekçiye gerek yok.bu alçaklara anababası insanlık ve milli servete saygıyı öğretmeli.Vagonun yeri dağ başı olsa bile yapılanlar çirkin ve adice

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.