Tianjin limanına kadar gidecek ilk tren yola çıktıTianjin limanına kadar gidecek ilk tren yola çıktı :Dornogobi vilayeti Dalanjargalan ilçesinde bulunan Olon-Оvoo tren istasyonunun terminal olarak genişletilmesi ile Ulanbator Demiryolu şirketi buradan ayda 8 milyar 865 milyon MNT’lik gelir elde etme imkanına kavuşacaktır.

Moğolistan’dan Çin’in Tianjin limanına kadar yol alacak kömür yüklü ilk tren dün yola çıktı. Daha önceleri kömürler Çin’in Erlan şehrine kadar gidip oradan başka trene yeniden yüklenirdi ancak bu sefer tren doğrudan Tianjin limanına ulaşacak ve kömürler orada satılacaktır. Bugün itibariyle Оlоn-Ovoo tren istasyonundan günde 200-300 vagon kömür ihracatı sıparışı gelmektedir.

2016 yılında “Оlon-Ovoo” istasyonundan Çin’e 2847 vagon veya 189 bin ton kömür yüklenmişti ve yeni terminalin kullanıma girmesi ile 2017 yılın ilk 3 ayında 3780 vagon veya 249 bin ton kömür yüklenmiştir. Terminalin tam kapasitesi günde 300 vagona kadar kömür yükleme olup ayda 8 milyar 865 milyon MNT’lir gelir sağlayabilecektir.

Terminalin 2.aşama büyütme çalışması 2017 yılının Haziran ayında tamamlanacaktır.

Kaynak : www.ogunhaber.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.