Trabzon Demiryolu Platformu Sözcüsü Bülbül’den güzergah açıklaması

Trabzon Demiryolu Platformu Sözcüsü Bülbül’den güzergah açıklaması :Trabzon Demiryolu Platformu Sözcüsü ve Makine Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Şaban Bülbül, Çevre Düzeni Planı’nda yer alan demiryolu güzergahlarıyla ilgili açıklama yaptı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da teşekkür eden Bülbül, “Devletin yani Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı güzergah bellidir. Esas yapılmakta olan hat Erzincan- Torul- Maçka- Trabzon hattıdır. Bu hattın gerçekleşmesi noktasında biz üzerimize düşen görev ne ise onu yapıyoruz.” dedi.


Bülbül, Çevre Düzeni Planı’nda yer alan üç dikey hatla ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Çevre Düzeni Planı’nda yer alan güzergahlar sadece Çevre Düzeni Planı’na işlemek için yapılan güzergahlardır. Devletin yani Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı güzergah bellidir. Bu hattın gerçekleşmesi noktasında biz üzerimize düşen görev ne ise onu yapıyoruz. Gönül isterdi ki böyle farklı planların olmasıyla birlikte farklı hatlar da yapılsın. Ancak esas yapılmakta olan Erzincan- Torul- Maçka- Trabzon Demiryolu’nun gerekli çalışmaları yapılıyor zaten. En kısa sürede yapımına başlanması noktasındaki taleplerimizi her tarafa iletiyoruz. İlgili kurumların yapmış olduğu çalışmalar bu doğrultudadır. Sayın Bakanımızın belirttiği şekilde bunlar zaten yapılmaktadır. Bu nedenle Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından belirlenmiş güzergahı tartışmanın bir anlamı yoktur” dedi.

BAKAN SOYLU’YA TEŞEKKÜR ETTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da teşekkür eden Bülbül, “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya hem demiryolu projesine gösterdiği ilgi ve alaka nedeniyle, Trabzon ve bölgemize yapmış olduğu duyarlı çalışmalarından dolayı, ülkemizin bütünlüğü ve bağımsızlığı noktasındaki mücadelesinden dolayı ayrı teşekkürü bir borç biliyoruz” diye konuştu.

Kaynak : www.gunebakis.com.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar