Van’da hafif raylı sistem projesinde son durumVan’da hafif raylı sistem projesinde son durum :Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Vali Taşyapan, 2017 yılı içinde yapılacak projelerini açıkladı. Van Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya geçilecek projeler ile van büyük sıkıntıları da geride bırakacak.

Bir otel salonunda kentteki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelen Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Vali Taşyapan ile belediye yetkilileri, büyükşehir belediyesinin 2017 projelerini açıkladılar.

Van halkının hayali olan hafif raylı sistem için fizibilite çalışmalarını başlattıklarını dile getiren Taşyapan, “Basında çokça konuşulan bir raylı sistem tartışması var. Tabi ki bu raylı sistem tartışması Cumhuriyet Tarihi öncesine dayandırılarak basında yer almaktadır. Büyükşehirlerdeki en önemli taşıma sistemi elbette ki raylı taşıma sistemidir. Şu ana kadar bunu geçen bir sistem yok. Bunun ilimiz için ne kadar önemli olduğu konusunda tüm her şeyiyle bir fizibilite çalışması yaptırmanın kararına vardık. Dünyada bizim büyüklüğümüzdeki şehirlerde raylı sistemler rantablı değildir. Raylı sistemler merkez nüfusu en az 1 milyonun üzerinde olan şehirlerde rantablıdır. O da hafif raylı sistemler olabilir. Bizim ilimiz Van Gölü çanağında konuşlanmış bir ildir. Bir ucundan bir ucuna fazla mesafe olan bir ildir. Bu anlamda bir fizibilite çalışması başlattık. Bu çalışmayı da hem kamuoyu hem de basınımız ile paylaşacağız. İlimizin önünde olan bütün hizmetlerin arkasındayız. İlçe belediyelerimiz ile iyi bir uyum içerisinde çalışıyoruz. Onların imkanının olmayan işler konusunda destekliyoruz. Bu yaz dönemini inşallah hep beraber bir uyum içerisinde çalışma ve hizmete dönüştürme ile yapacağız.” dedi.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

1 Yorum

  1. Siz bence Van daki raylı sistem ile beraber asıl enerjinizi Erciş-Patnos-Ağrı ve Eleşkirt güzergahından Horasan ve Erzurum a bağlanacak demiryolunun inşşatinın başlatılmasına verin. Çünkü Van için en önemli proje bu.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.