3. Köprüyü pahalı bulan kamyoncular yeni bir çıkış yolu buldular  1. Köprüyü pahalı bulan kamyoncular yeni bir çıkış yolu buldular :3. Köprüyü pahalı bulan kamyoncular kendi başlarının çaresine bakıp yeni bir çıkış yolu buldular

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçiş ücretini pahalı bulan kamyon ve tır sürücüleri Sirkeci’de bulunan feribot iskelesinde uzun kuyruklar oluşturdu. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kullanan kamyon ve tır’lardan alınan ücretin fazla olduğunu belirten sürücüler durumun bir an önce düzeltilmesini istedi.

Çareyi arabalı vapurda buldular

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılmasının ardından kamyon ve tır’ların Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü kullanmaları yasaklanmıştı. Kaçak geçişlere uygulanan ciddi yaptırımların ardından sürücüler çareyi Sirkeci – Harem arasında çalışan arabalı vapurlarını kullanmakta buldu. Arabalı vapuru kullanarak yakıt ve yol masrafını minimuma indirmek isteyen sürücüler, Sirkeci – Harem arabalı vapuru sırasında uzun kuyruklar oluşturdu.

Sağ şeridi kapattılar, trafik tek şeride düştü

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde kamyon ve tırlar için alınan ücretin fazla olduğunu belirten sürücüler durumun biran önce düzeltilmesini istedi. Uzun kuyrukların oluştuğu yolda ise kamyonların sağ şeritte park etmesi nedeniyle trafik tek şeritten sağlandı.

Köprü geçişleri ucuz olsa kimse bu sırada beklemez

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kullandıklarında zarar ettiklerini belirten bir başka kamyon sürücüsü, “Yaklaşık 200 lira fark var. Köprü geçişleri ucuz olsa kimse bu sırada beklemez. İnsanlar burada kaç saattir sıra bekliyor. Biz evden eve nakliyat yapıyoruz. Her seferinde köprüyü kullanmaya kalksak biz bir şey kazanamıyoruz. Üç kuruş kazanıp beş kuruşla elimizi yıkıyoruz. Büyüklerimizden köprü geçişleri konusunda yardım bekliyoruz’’ şeklinde konuştu.

Kaynak : www.milligazete.com.tr

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.