Akçaray denetlenemeyecekAkçaray denetlenemeyecek :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin tramvay projesi tamamlanmak üzere. Proje tamamlandıktan sonra işletme ve işlettirme hakkı Ulaşımpark A.Ş.’ye devredilecek ve meclis denetiminden uzak olacak

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun 2009 yılı yerel seçimlerinde hazırladığı 5 yılda tamamlanacak ve halkın hizmetine sunulacak projeler arasında yer alan tramvay aradan geçen 8 yıl sonrasında nihayet tamamlanmak üzere. Yapım tarihi sürekli ertelenen, vaat edilen zamanda tamamlanamayan tramvayın Ramazan Bayramı’na yetişmesi için çalışmalar hızla sürüyor. Bu sırada Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de kendine göre ayarlamaları yapıyor. Belediyenin son icraatı tramvay bütün işletme ve işlettirme hakkının belediye iştiraki olan Ulaşımpark Ulaştırma Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketi’ne devredilmesi olacak. Plan ve Bütçe Komisyonu’nda ilgili devir işlemleri için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.

KENT KONUT GİBİ OLACAK
Haziran ayı meclisine sunulması beklenen komisyon raporu sonrasında tramvayın bütün hakları devredilmiş olacak. Ulaşımpark A.Ş. isterse tramvay işletmesini bile devredebilecek. Belediye iştiraki, anonim şirket olduğu için meclis üyeleri tarafından denetlenemeyecek, kimseye hesap vermeyecek. Böylelikle tramvay denetimden ayrı tutulmuş olacak. Hatırlanacağı gibi Kent Konut A.Ş.’de AKP İl Başkanı Mahmut Civelik’in indirimli konut aldığı iddiaları gündeme gelmiş, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın bütün ısrarlarına rağmen ne müfettiş raporları ne de olayın iç yüzü açıklanmamıştı. Benzer durumlarda isterse tramvay haklarına sahip olan Ulaşımpark da açıklama yapmaktan imtina edebilecek.

Kaynak : www.kocaelibarisgazetesi.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.