BURULAŞ’ın İstanbul – Çanakkale Deniz Uçağı Seferleri BaşladıBURULAŞ’ın İstanbul – Çanakkale Deniz Uçağı Seferleri Başladı :Bursa Büyükşehir Belediyesi şirketi BURULAŞ’ın hem deniz hem de karaya inip kalkabilen Cessna Caravan uçakları, İstanbul Haliç’ten Çanakkale’ye uçmaya başladı. Toplam 45 dakika süren uçuşlarda bilet fiyatları 199 TL’den başlıyor.

Haftanın üç günü Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri karşılıklı gerçekleştirilen uçuşlarda saat 08.00’de kalkan uçak, 45 dakika sonra Çanakkaleye inecek. Uçak, Çanakkale içindeki GESTAŞ iskelesine yanaşacak. Aynı uçak saat 09.30’da Çanakkale’den kalkıp saat 10.15’te İstanbul Haliç’e ulaşacak. İstanbul kalkışlı 17.00’de de bir sefer yapılacak.

GİDİŞ DÖNÜŞ BİLET FİYATI 383 TL

Eğer biletinizi gidiş-dönüş alırsanız, ücreti 383 TL olarak belirlendi. Bilet satışı, BURULAŞ’ın internet sitesinin yanı sıra (fly.burulas.com.tr), GESTAŞ Çanakkale İskelesi, Gestaş Koordinasyon Merkezi (Satış Ofisi / Çanakkale İskele yanı), GESTAŞ Bozcaada İskelesi, GESTAŞ Geyikli İskelesi’nden satın alınabilecek.


Kaynak: www.kokpit.aero

Reklamlar1 Comment

  1. Aslında buna benzer bir sistem, Bandırma ile Ankara arasına lazım.Eğer uçaklar he denize hem de karaya inebiliyorsa, Eskişehir çıkışindaki THK tesisleri bu uçaklara hizmet verecek şekilde (terminal binası filan yapılarak) düzenlenebilir. Böylece Bandırma dışında alaçatı-Çeşme, bozcaada, Datça, Kalkan, Assos, Amasra, Anamur, Hopa vb. gibi yerlerden Ankara’ ya direkt havayoluyla ulaşım sağlanmış olur. Çok ta güzel olur.

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.