Devlet Demiryolları Hatasını Kabul Etti Proje Yeniden İhale EdilecekDevlet Demiryolları Hatasını Kabul Etti Proje Yeniden İhale Edilecek :Devlet Demir Yolları’nın projesini yaptığı iki battı çıktı ile ilgili konuşan Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, projenin hatalı olduğunu ve ikmal ihalesi yapılacağını söyledi. Battı çıktıların bitimi Eylül ayına kadar uzadı.

ANKARA’DA GÖRÜŞÜLDÜ

Sanayiye ve Atatürk Bulvarı’na Devlet Demiryolları tarafından yapılması planlanan battı çıktılar ile ilgili yaşanan sıkıntıları, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu değerlendirdi. Projede hata olduğunu ve bu hatayı Devlet Demiryolları’nın kabul ettiğini söyleyen Saraçoğlu, ihalenin yeniden yapılacağını söyledi. Başkan Saraçoğlu “battı çıktılarla ilgili Ankara’da görüşme yaptık. Projede bir yanlışlık var. bunu zaten kendileri de dile getiriyor. Zeminle ilgili sıkıntı oldu. Şuanda proje yenilendi ve ikmal ihalesine çıkacaklar. Onu da takip ediyoruz. Bölge ihale onayını aldı. Biz pazarlıklı ihale istedik. Çünkü bu ihale süresi 2-3 ay sürüyor. Firmayı çağırsınlar ve pazarlıkla versinler istedik” dedi.

“TAHMİNEN EYLÜL AYINDA BİTER”

Bitim süresinin 18 ay uzamadığını dile getiren Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu “sürenin 18 ay uzadığı yönündeki söylemler gerçek değil. İkmal ihalesi yapılacak ve iş devam edecek. Tahminim Ağustos ya da Eylül ayında bitmesi. Aldığımız bilgiler Eylül ayında açılacağı yönünde. Biz de birere bir takipçisi olacağız. Sanayideki durum da aynı. İkisini birlikte yürütüyoruz. 1. OSB’de de meyille ilgili bir sıkıntı oldu. Meyil yüzde 5 olması gerekirken yüzde 7 olmuş. O sıkıntı değil. Altına toprak dökülerek bu OSB’deki sorun giderilir. Bu hatalar projeden kaynaklanıyor. Devlet Demir Yollarının yaptığı proje hatasıdır bunlar. Biz merkezde yaptık bunu. Aynı geçit. Bir fark yok. Biz bir titizlik gösterdik projede hiçbir sıkıntı olmadan bitirdik. Bunlar böyle bir proje yapmışlar onun sıkıntısı hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

Kaynak : yenikutahya.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.