Diyarbakır’ın Yeni Yerleşim Bölgelerine Toplu Taşıma GüzergahıDiyarbakır’ın Yeni Yerleşim Bölgelerine Toplu Taşıma Güzergahı :Vatandaşların yeni yerleşim bölgelerinden kent merkezine daha rahat ve kısa sürede ulaşmasını sağlamak amacıyla toplu taşıma güzergahları oluşturmaya devam eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, havaalanı güzergahındaki araç sayısını artırdı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, daha rahat ve konforlu bir toplu taşıma hizmeti için çalışmalarını sürdürüyor. Merkez ilçelerin kırsal mahallelerine toplu ulaşım hizmeti veren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların talebi üzerine yeni yerleşim bölgelerinde toplu taşıma güzergahı için çalışma başlattı. Çalışmalar sonucu Kayapınar ilçesinin yeni yerleşim bölgelerini kapsayan bir güzergah belirlendi.

Kayapınar İlçesi Fırat Mahallesi Nazım Hikmet Caddesi’nden kalkacak Büyükşehir Belediyesi otobüsleri, Bağlar ilçesi Yeniköy Mezarlığı’nı takip ederek Yenişehir ilçesindeki hastaneler bölgesine kadar gidecek. Güzergahta otobüslerin 30 Mayıs’tan itibaren hizmet vermeye başlamasıyla vatandaşlar, şehir merkezine daha rahat ve kısa sürede ulaşabilecek.

Yeni Güzergah(Z4): Fırat Mahallesi — Nazım Hikmet Caddesi — Ahmed Arif Caddesi — Fırat Bulvarı (Lunapark) — Mahabad Bulvarı — 75. Yol — Doğum Hastanesi Kavşağı- Tüvtürk Araç Muayene İstasyonu — Nevroz Parkı — Kamışlı Bulvarı — Havaalanı Kavşağı — Zümrütkent — Yeni Köy Mezarlığı — İskanevleri — Müftülük — Medine Bulvarı — Polis Okulu —Hatboyu Caddesi — Oryıl — Koşuyolu — Ofis — Kasaplar — Vilayet — Dağkapı.

Havaalanı güzergahında otobüs sayısı artırıldı

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların havaalanına daha rahat ve hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla araç sayısını artırdı. Gündüz 7, gece 3 araçla hizmet verilen havaalanı güzergahında gündüz seferleri için araç sayısı 8’e, gece seferleri için de araç sayısı 4’e yükseltildi. Z2 koduyla çalışacak araçlar, 30 Mayıs’ta hizmet vermeye başlayacak.

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.