Samsun’da tramvay yolunda faciadan dönüldüSamsun’da tramvay yolunda faciadan dönüldü :Samsun’da Hafif Raylı Sistem hattında çalışan bir vatman, tramvay yolunda telefonla konuşarak karşıya geçmeye çalışan kadını son anda fark edip frene basıyor. Frene basmasına rağmen kadına çarpan tramvay sürücüsünün dikkati sayesinde kadını tramvayın altına almaktan kurtarıyor.

Samsun’da 10 Ekim 2010 tarihinde ilk seferlerine başlayan tramvay yolunda meydana gelen kazalar bitmek bilmiyor. Tramvay hattındaki güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler, defalarca kez ölümle burun buruna gelen halkın dalgınlığını ve dikkatsizliğini gözler önüne seriyor.

Vatman son anda fark etti
Güvenlik kameraları 19 Mayıs 2017 tarihinde Denizevleri Mahallesindeki tramvay istasyonunun yanında bulunan kavşaktan cep telefonu ile hattın karşısına geçmeye çalışan bir kadını kaydediyor. Kayıtta kadın cep telefonu ile konuşarak istasyonun yanındaki kavşakta karşıdan geçen tramvayın geçmesini bekliyor. Fakat diğer taraftan gelen tramvayı bakmadan yolun karşısına geçmeye çalışırken, tramvay sürücüsü vatman kadını son anda fark edip frene basıyor. Fakat vatman sürücüsü frene basmasına rağmen kadına çarpıyor. Tramvayın çarptı kadın elinden cep telefonu ve çantası bir tarafa kendisi de başka bir tarafa savruluyor.

112 ekipleri geldi
Tramvay çarptıktan sonra durarak kadına yardım etmeye çalışıyor. Çevredeki vatandaşlarda kadına yardım etmeye çalışırken, olay yerine 112 Acil Servis ekipleri çağrılıyor. Gelen ambulans kadını ayakta tedavi ettikten sonra olay yerinden ayrıldı.

Kaynak : www.samsunhaber.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.