Sivas Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Durdu İddiası Ortalığı KarıştırdıSivas Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Durdu İddiası Ortalığı Karıştırdı :Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) inşaatı çalışmalarının durduğu iddiası ortalığı karıştırdı.

2018 yılının sonlarına doğru Sivas’ta hizmet girmesi planlanan YHT’nin, yeni güzergahta belirli bir süredir çalışma yapılmadığı iddia edildi.

Bilindiği üzere ilk olarak mevcut tren garının yerine yapılması planlanan YHT garının, bir takım girişimlerden sonra Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesine yapılmasına karar verilmesiyle mevcut çalışmalar durmuş ve yeni güzergahta çalışmalar başlamıştı.

Şimdi ise yeni güzergahta çalışmaların yaklaşık 10 gündür yapılmadığı iddia edilirken, yetkili kurumlardan ise konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Şimdi ise akıllara, YHT’nin 2018 yılında Sivas’ta faaliyete geçip geçmeyeceği ve projenin tekrardan mevcut tren garının olduğu yere mi inşa edileceği soruları geliyor.

FİRMA ÇALIŞMALARA DEVAM ETTİĞİ SOSYAL MEDYADAN DUYURDU
Fakat Ankara-Sivas arası YHT projesi kapsamında desteklemeli şev ve toprak işleri çalışmasını alan firmanın 363. Km’de dün çalışıyor olması da ayrı bir merak uyandırdı.

Dipova İnşaat firmasının gerçekleştirmiş olduğu Ankara-Sivas YHT çalışmalarını, dün facebook hesabından şu şekilde duyurdu;

“Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında ki 363. Km yarmamızda ki Desteklemeli Şev ve Toprak İşleri çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.”

Kaynak : www.buyuksivas.com

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.