Trabzon’da demiryolu tartışması: ‘Siyasetçi işi değil’Ortahisar Belediye Meclisi CHP Grup Başkanı Turgay Şahin’den AK Parti Of İlçe Başkanı Hakan Terzioğlu’na demiryolu projesiyle ilgili sert eleştiri geldi.

Terzioğlu’nun güzergah ile söylemlerine tepki gösteren Şahin, ‘’Demiryolu Of-Çaykara’dan mı gelsin yoksa Trabzon’dan mı gelsin bunlar siyasi parti ilçe başkanlarının tartışacağı bir mesele değil. Bunlar teknik, mühdensilik işidir. İkincisi bir maliyet hesabı vardır. Hangi güzergah rantabl ise o güzergah üzerinden demiryolu yapılmalı’’ dedi.

ERZİNCAN RANTABIL DEĞİL
Erzincan-Trabzon demiryolunu çok fazla rantabl bulamadığını da kaydeden Şahin, ‘’Trabzon’u demiryolu ile Erzincan’a bağladınız diyelim. Eğer siz, ‘Trabzon Limanını uluslararası bir hüviyete eskisi gibi kavuşturacağız’ derseniz bir problem yok. Mesala İlran ile anlaşma yapıp buradan liman vasıtasıyla transit taşımacılık yaparsak işte o zaman demiryolu rantabl olur. Ama onun haricinde olmaz. İktidar partisi Trabzın iin illa birşey yapacaksa Sarp- Samsun arası tren yolunu yapsınlar. En önemlisi bu’’ diye konuştu.

Kaynak : www.61saat.com

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.