OSB’ler Demiryolu Bağlantısı İstiyor

OSB’ler Demiryolu Bağlantısı İstiyor :Türkiye’nin dört bir yanı hızlı tren (HT) ve Yüksek Hızlı Tren (YHT) hatlarıyla birbirine bağlanıyor.


Şu ana kadar bin 213 kilometre YHT hattının yapımı tamamlandı. 3 bin kilometrelik YHT ve HT hattının inşası devam ediyor. Bununla birlikte 5 bin 277 kilometrelik YHT ve HT hattının etüt-proje çalışmaları da sürdürülüyor. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “ Şu anda da ülkemizin dört bir yanını birbirine bağlayacak 3 bin kilometrelik hızlı tren ve yüksek hızlı tren hattımızın inşa çalışmalarına devam ediyoruz” dedi.

Arslan’ın açıklamaları OSB yöneticilerinin yıllardır üzerinde durduğu, her platformda dillendirdiği, sanayinin acil ihtiyacı olan “tren” taleplerini gündeme getirdi. Üretime geçen her OSB’ye tren yolu bağlantılarının yapılması gerektiğin ifade eden OSB camiası, özellikle ciddi doluluk oranına ulaşan OSB’lerin mutlaka demiryollarıyla entegrasyonun sağlanması gerektiğini ifade ediyor. Demiryolunun sanayiciye önemli lojistik avantajlar sağladığına dikkat çeken OSB yöneticileri, kentler için planlandığı gibi planlı yatırım bölgeleri için demiryolu planlamalarının yapılarak hayata geçirilmesini istiyor.

Kaynak : www.sanayigazetesi.com.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar