Sapanca’da TEM ve Hızlı Tren Projesinin Etkileri KonuşulacakSapanca’da TEM ve Hızlı Tren Projesinin Etkileri Konuşulacak :Sapanca Turizm Derneği, Cumartesi günü Şehir Plancıları Odası Sakarya İl Temsilcisi Oya Arapoğlu’nu ağırlayacak. Toplantıda TEM ve Hızlı Tren Projesinin Sapanca ve Sapanca Gölü üzerindeki etkileri konuşulacak.

Saat 15:00’da Sapanca Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirecek toplantıya tüm Sapanca halkını davet eden Dernek Başkanı Berrin Yılmazer, Sapanca’nın bölgesinde turizmiyle ön plana çıktığını ilçede bu amaçla bir çok işletme bulunduğunu ve bu işletmelerin sorunlarını yakından takip ettiklerini söyledi.

Sorunlara çözüm bulmak amacıyla gerekli girişimlerde bulunduklarını ifade eden Yılmazer, “Sapanca başta göl olmak üzere birçok yeraltı ve yerüstü doğal zenginliklere sahiptir. Sessiz, sakin ekolojik hayatı koruyan bir yerleşmedir. Ancak ilçemizden geçirilen TEM Otoyolunun zaman içerisinde hem göle hem Sapanca’ya bir çok olumsuz etkisi olmuştur. Doğal güzelliği bozan görüntü kirliliğinin yanında yıllardır engellenemeyen gürültü kirliği için çözüm önerileri arayışındayız” dedi.

Hızlı trenin yeni güzergahının Sapanca’da bu olumsuzluklara yenisini ekleyecek daha da karmaşık bir hale sokacağını ifade eden Yılmazer,

“Toplantıda, ilçemizin geleceğini yakından ilgilendiren Hızlı Tren Projesinin etkilerini de ele alacağız. Bu amaçla Hızlı Tren Projesinin Sapanca’ya etkilerini anlatan bir sunum yapmak üzere Şehir Plancıları Odası Sakarya İl Temsilcisi Oya Arapoğlu’nu konuk edeceğiz. 3 Haziran 2017 Cumartesi günü saat 15:00’da Sapanca Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştireceğimiz toplantıya tüm halkımızı davet ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak : www.sapanca.com.tr

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.