Tramvay Çalışmalarının Ardından Yahya Kaptan ToparlanıyorTramvay Çalışmalarının Ardından Yahya Kaptan Toparlanıyor :Tramvay yolu inşaatı nedeniyle yaklaşık bir yıldır önemli sıkıntılar yaşayan İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’nde, tramvay yolunun geçtiği cadde ve sokaklardaki onarım işinin sonuna gelindi.

ÇİZGİLER ÇİZİLECEK
Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki cadde ve sokaklara, toplam 3 kilometrelik güzergahta 12.500 ton asfalt serildiği açıklandı. Ray döşenen yollar, yeniden araç trafiğine açıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bu ay sonuna kadar caddelerde yol çizgilerinin çizileceğini, yeni kavşaklara trafik ışıklarının monte edileceğini açıkladılar.

BULVAR’A ASFALT GELİYOR
Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki cadde ve sokakların ardından, önümüzdeki hafta Büyükşehir ekipleri Yenişehir Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’na girecekler. Bulvarın başından Perşembe Pazarı alanına kadar olan 1.5 kilometrelik bölüm de baştan başa asfaltlanacak. Hafız Binbaşı Caddesi ve Yenicuma Camii çevresinde ise, tramvay güzergahı kenarına küp taş döşeneceği açıklandı.

HAYAT NORMALE DÖNÜYOR
İzmit tramvay yolu inşaatı, çok uzun süre şehide herkesin hayatını etkiledi. Pek çok cadde ve sokak araçlara kapandı, yayalar geçecek yer bulamadı. Yahya Kaptan’dan başlayarak tramvay yolu güzergahında geniş kapsamlı toparlanma gözleniyor. Kuşkusuz tramvayla birlikte artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Ama Yahya Kaptan’da hayat normale dönmeye başladı.

Kaynak : www.ozgurkocaeli.com.tr

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.