İstanbulda Avrasya Tüneli kapandı metro istasyonlarını su bastı

istanbulda avrasya tuneli kapandi metro istasyonlarini su basti
istanbulda avrasya tuneli kapandi metro istasyonlarini su basti

İstanbul’da Avrasya Tüneli kapandı, metro istasyonlarını su bastı :İstanbul’da son yılların en şiddetli yaz yağmuru nedeniyle kent genelinde ulaşımda ciddi aksamalar yaşanıyor. Kuvvetli sağanak yağmurun etkili olduğu İstanbul’da Avrasya Tüneli çift yönlü olarak ulaşıma kapatıldı. Şiddetli yağış nedeniyle metro istasyonlarından da korku filmlerini aratmayan görüntüler geliyor. Metronun gelmesini bekleyen yolcular raylardan gelen sel sularını görünce şoke oldu. Bu arada Atatürk Havalimanı -Yenikapı arasında çalışan metro, su baskını nedeniyle Bakırköy’e kadar sefer yapıyor.


İstanbul’da kuvvetli sağanak yağmur etkili oluyor. Aniden bastıran şiddetli yağmur nedeniyle bir çok yerde su baskını meydana geldiği belirtiliyor. Otoyollarda araçlar su birikintileri içinde kalırken, bir çok bölgede işyerlerini su bastı. Kentin iki yakası arasında ulaşımı sağlayan Avrasya Tüneli de çift yönlü olarak ulaşıma kapatıldı.

İstanbul’da metro istasyonlarını da su bastı. Merter ve Bayrampaşa metro istasyonlarında çekilen görüntüler şoke etti.

Topkapı Ulubatlı metro istasyonunu da sel bastı. Su baskını nedeniyle metro ulaşımı yapılamıyor. İstasyon kapıtılırken su tahliyesi için çalışma sürüyor.

Bu arada yoğun yağış sebebiyle T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı seferleri ile M1 hattında seferler Otogar- Kirazlı ve Bakırköy- Havalimanı istasyonları arasında yapılamıyor.

E-5 güzergâhından ilerleyen metrobüsler de su baskını nedeniyle ilerlemekte güçlük çekti. Özellikle Zeytinburnu-Topkapı arasında oluşan su birikintisi metrobüs seferlerini aksattı.

Şişli’deki metro girişinde şiddetli yağış nedeniyle meydana gelen patlamalar ise korkuttu. Şişhane metrosunun İstiklal Caddesi çıkışında trafodan kaynaklandığı tahmin edilen şiddetli patlamalar meydana geldi. Patlama sesi bölgedeki insanların panik halinde kaçışmasına neden olurken yetkililer olayla ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı.

İstanbul Valiliğinden saat 10:00’da yapılan açıklamada ise “Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.” denildi.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan İstanbul’daki yağış için “Bu bir afettir” dedi. Yağmurun etkisini yitirdiğini hatırlatan Arslan “AKOM başta olmak üzere ilgili kuruluşlar çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

Kaynak : www.hurriyet.com.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar