İzmir’in simgeleri tramvay kurbanı

İzmir’in simgeleri tramvay kurbanı :İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Tramvayı hattı çalışmaları nedeniyle geçiş güzergahındaki Lozan ve Montrö meydanlarındaki kentin simge anıtlarını söktü.


Konak Tramvay hattı çalışmaları nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi, kenti adeta savaş alanına çevirdi. Hat üzerindeki Lozan ve Montrö Meydanı’nda yer alan ve İzmir’in simgesi kabul edilen anıt ve süs havuzları yıkıldı. Montrö Meydanı’nda bulunan ve kentin kadın haklarına saygının sembolize edildiği Özgür Kadın Heykeli de bu durumdan nasibini aldı.

YERLERİNE KONULMALI

Belediye, yalnızca Özgür Kadın Heykeli’ni yıkmakla kalmadı. Yine Konak Tramvay hattı çalışmaları kapsamında İzmir Enternasyonel Fuarı’nın açılışını simgeleyen dünya anıtı ve süs havuzu da tramvay çalışmalarına kurban gitti.
Büyükşehir Belediyesi ise anıtların yeniden yapılacağını açıkladı ancak İzmirlileri inandıramadı. Tramvay çalışmaları nedeniyle köstebek yuvasına dönen İzmir’de, kentin simgelerinin bir bir yıkılmasına vatandaşlar tepki gösterdi. İzmirliler, “Büyükşehir Belediyesi, bu çalışmalar yüzünden kentin simgelerini yıkmamalı. Bu anıtlar bir an önce yerlerine konulmalı” dedi.

Kaynak : EMİRHAN ERGEN – www.yeniasir.com.trsohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar