MEB Yurt Dışına Gönderilecek Öğretmen Başvuruları Başladı

MEB Yurt Dışına Gönderilecek Öğretmen Başvuruları Başladı :Milli Eğitim Bakanlığı yurt dışında öğretmen görevlendirecek. MEB yabancı dil eğitimi için yurtdışında görevlendirilecek öğretmen seçimi başvuruları başladı.


Milli Eğitim Bakanlığı İngilizce eğitimi görmek üzere yurtdışına öğretmen gönderecek. Yayınlanan yurt dışına ingilizce dil eğitimi görmek üzere gönderilecek atölye ve laboratuvar öğretmenleri  başvuru kılavuzuna göre başvurular 17 Temmuz 2017 tarihi itibariyle başladı. Bu kapsamda 70 öğretmen, İngilizce eğitimi almak üzere yurtdışında görevlendirilecek.

Başvuru şartları kadrolu olarak Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışıyor olmak, ayrıca eğitim öğretim hizmetleri sınıfında en az 3 yıldır görev yapıyor olmak şeklinde belirtiliyor. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda alan,bölüm,atölye,laboratuvar şefi veya atölye,laboratuvar öğretmeni olarak görev yapanlar başvuru yapabilecek.

Sözleşmeli öğretmenlerin ve müdür, müdür yardımcılarının başvuruları kabul edilmeyecek. Ayrıca 45 yaşını doldurmamak gerekiyor. YDS şartı ise YDS’den en az 50 almış olmak şeklinde belirtiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı yurtdışında bilişim teknolojileri, biyomedikal cihaz teknolojileri, denizcilik, elektrik- elektronik teknolojisi, endüstriyel otomasyon teknolojileri, kimya teknolojisi, konaklama ve seyahat hizmetleri, makine teknolojisi, metal teknolojisi, motorlu araçlar teknolojisi, raylı sistemler teknolojisi, uçak bakım, ulaştırma hizmetleri, yenilenebilir enerji teknolojileri ve yiyecek içecek hizmetleri alanlarından 70 öğretmeni yurtdışına gönderecek.

MEB yurt dışına gönderilecek öğretmenler için başvurular 17 Temmuz ile 28 Temmuz 2017 tarihleri arasında alınacak. Adaylar istenen belgeleri okul müdürlüklerine onaylatarak il milli eğitim müdürlüklerine elden ya da posta yoluyla ulaştıracak. Adaylara başvuruların sonrasında mülakat sınavı uygulanacak. Diğer detaylara ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Kaynak : www.mymemur.com.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar