Palu-Genç-Muş Demiryolu Projesinde Çalışmalar Devam Ediliyor

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ​​​​toplam 150 km uzunluğundaki Palu-Genç-Muş Demiryolu projesinde çalışmaları devam ediliyor.


Bir milyar lira bütçeli Palu-Genç-Muş demiryolunun 15.045 m uzunluğunda 51 Adet tünel, 9.599 m uzunluğunda 80 Adet aç-kapa tünel 4.140 m uzunluğunda 42 Adet köprü-viyadük olarak inşa edileceği bildirildi.

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Murat Nehri üzerinde yapılan barajlarda su tutulmasına başlanmasıyla Muş-Genç-Palu güzergahında bulunan demiryolu hattının göl sahası içinde kalacağını anımsatarak, “Söz konusu raylarla ilgili Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları tarafından ihale yapıldı. Yaklaşık bir milyar lira civarında bir proje. Şu anda demiryolu deltası yapılıyor. Çalışmalar Tatvan ve Van Gölü’ne kadar devam edecek. Bu projeler ülkemizin gelişmesine büyük bir katkı sağlıyor. Bu projeler çerçevesinde alınan ve 2023 hedefleri arasında yer alan Muş-Erzincan Hızlı Tren Projesi de yapılacak. Bu hem Muş’a, hem de bölgemize çok ciddi bir ulaşım kolaylığı getirecek ve beraberinde ticareti de geliştirecektir.” diye konuştu.

RayHaber çerez kullanmaktadır