Şanlıurfa’ya teleferik müjdesiŞanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığına geldiğinden bu yana önemli projelere imza atan Nihat Çiftçi, önemli bir proje için kollarını sıvadı. “Büyükşehir her yerde, Büyükşehir çalışıyor, Urfa kazanıyor” gibi sloganlarla hizmet bayrağını devralan Çiftçi bu sefer de Şanlıurfa için devasa bir proje olan teleferik projesi ile gündemde.

Verdiğim sözümü tuttum
Şanlıurfalıların ve Başkan Çiftçi’nin en büyük hayalinden proje olan teleferik projesi ihalesi tamamlandı.Devasa proje ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Çiftçi, “Allah’ıma hamdolsun, Şanlıurfalı hemşerilerime verdiğim sözü tuttum. Teleferik Şanlıurfalıların hizmetine en kısa sürede sunulacaktır. İhalesi yapıldı.” dedi.

Güzergahı da belirlendi
Teleferiğin güzergahı ile ilgili de bilgi veren Başkan Çiftçi, “500 yataklı Mehmet Akif İnan Araştırma Hastanesinin oradan Orman Bölge Müdürlüğü ne kadar uzanan bir hat üzerinde teleferik güzergahı buluşacak. İnşallah 2019 yılına kadar teleferik gibi devasa projeleri el birliği ile hizmete geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.sanliurfaolay.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleri