Bayram tatili uzayınca biletler tükendi!

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala memleketlerine ve tatil beldelerine gitmek isteyen vatandaşların otobüs, yüksek hızlı tren ve uçak biletlerini tercih etmesi ile biletler neredeyse tükendi.


Kurban Bayramı’na sayılı günler kalan tatilin 4 günden 10 güne çıkarılması üzerine tatilciler memleketlerine ve tatil beldelerine gitmek için bilet satış noktalarına akın etti. Çok sayıda vatandaşın yolculuğa çıkmadan önce otobüsleri tercih etmesiyle biletler yüzde 100 oranında tükendi. Konu ile ilgili firma yetkilisi Hasan Hüseyin Keleş vatandaşların bayram tatili başlamadan biletleri bitirdiğini ifade ederken, oluşturulan ek seferlerle talebi karşılamaya çalıştıklarını söyledi. Keleş, “ Tatil normalde 4 gündü ama 10 güne çıkarılınca baya bir yoğunluk meydana geldi. Bayram öncesinde tatilin başlamasıyla birlikte araçlar neredeyse yüzde 100 doldu. Bayram öncesi ve sonrasında 3-4 güne kadar biletler tükendi diyebiliriz” dedi.

“OTOBÜS SEFERLERİNE YOĞUN TALEP VAR”

İsteğe ve talebe göre ek seferlerin konulabileceğini söyleyen Keleş, “vatandaşlar hem tatil için hem bayram ziyareti için otobüs seferlerine yoğun talep gösteriyor. Çünkü ülkenin her yerine otobüs seferleri bulunuyor. Güzergah olarak hızlı tren ve uçaklar İstanbul, İzmir, Eskişehir ve Ankara gibi belli şehirlere gittiği için otobüs seferleri daha çok tercih ediliyor. Aynı zamanda yüksek hızlı tren ve uçak biletleri de tükendi diyebiliriz. İstanbul, Eskişehir ve Ankara’ya yüksek hızlı tren seferlerine ve Konya’da sadece İstanbul’a ve İzmir’e yapılan uçak seferlerine yoğun talep bulunuyor” diye konuştu.

“BİLETLER KARABORSAYA DÜŞMEZ”

Kurban Bayramı öncesinde otobüs fiyatlarında herhangi bir artış yaşanmadığını ifade eden Hüseyin Keleş, “Bilet fiyatları Ramazandaki fiyatlarla kıyaslanacak olursa hemen hemen aynı herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Bilet fiyatları İstanbul’a tren ve otobüs fiyatları 85 TL, Ankara’da otobüs 33 TL tren fiyatı ise 30 TL’den satışa sunuluyor. Otobüs biletleri bilgisayar sisteminden geçtiği için karaborsaya düşme ihtimali yok. Uçak bileti fiyatları sabit değil ve yolcu sayısı arttıkça uçak fiyatları da yükseliyor. Biletleri online ve acentad an olmak üzere satış noktalarından alınabilir satışlar iki şekilde de yüzde 50 oranında göze çarpıyor” diye konuştu.

Kaynak : www.anadoludabugun.com.trsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar