Gökçek’ten Gar Taksi Durağı Taksicilerine MüjdeYHT Garı önünde yolcu beklerken ‘yasak yerde duraklama’ nedeniyle son bir ayda 30 bin TL’ye yakın ceza kesilen Gar Taksi Durağı taksicilerinin “Durak istiyoruz” talebine Başkan Melih Gökçek’ten yanıt geldi. Gökçek, “Kendilerinin istediği tarzda çözeceğiz. Merak etmesinler” dedi.

Hürriyet Ankara’nın, Gar Taksi Durağı taksicilerinin, YHT Garı önünde yolcu beklerken yaşadıkları mağduriyetle ilgili yaptığı haberi ses getirdi.

Taksiciler, Celal Bayar Bulvarı’nda yolcu bekledikleri sırada yedikleri park cezalarının son bir ayda 30 bin TL’yi aştığını söylemişti.

Taksici esnafının sorunlarına kulak veren Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, aynı gün(salı) Twitter’dan açıklama yaptı. Başkan Gökçek, yaptığı paylaşımla esnafa, sorunlarının çözüleceği müjdesini verdi. Gökçek, Gar Taksi Durağı taksicileri ile Kurban Bayramı’ndan sonra bir araya geleceğini ve istedikleri şekilde sorunun çözüleceğini söyledi.

GÖRÜŞME BAYRAM SONRASI

Başkan Gökçek, Hürriyet Ankara’nın konuyla ilgili yaptığı haberinin yer aldığı gazete kupürleriyle birlikte attığı tweet’te şu ifadeleri kullandı:
“Gar taksici esnafı ile inşallah bayram ertesi toplanıp, konularını kendilerinin istediği tarzda çözeceğiz. Merak etmesinler.”

2 BİN KİŞİ MİNNETTARIZ

Taksiciler de Gökçek’in paylaşımına çok sayıda yorum yaparak, teşekkür etti. Başkan Gökçek’in açıklamasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirten durak başkanı Mehmet Savaş, “200 personel olarak çoluk, çocuğumuz ve ailelerimizle birlikte toplam 2 bin kişi, bu mağduriyetimizi giderdiği için sayın Başkanımıza minnettarız, kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

BİR AYDA 30 BİN TL PARK CEZASI

YHT Garı önünde yolcu beklerken kesilen ‘Yasak yerde duraklama’ cezalarının, son bir ayda 30 bin TL’yi aşmasına isyan eden Gar Taksi Durağı taksicileri, “Belediye Başkanı, ‘Çalışmalar devam ediyor, 8 otoluk yer hazırlıyoruz size’ demişti ama her gün ceza yiyoruz. Anamızdan emdiğimiz süt, burnumuzdan geldi. Dolmuşa, otobüse, hususi araca hiçbir şey yok; taksiye ceza yağıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak : Sedat CENİKLİ – www.hurriyet.com.tr