Hani Arifiye-Pendik Tren Seferleri Artacaktı?Bizzat Fikri Işık söylemişti, 10 Nisan itibariyle karşılıklı 8 sefere çıkacaktı. Ne tren seferleri 8’e çıktı ne de bir açıklama yapıldı.

Bir zamanlar İzmit’in en önemli ulaşım aracıydı banliyö trenleri. Haydarpaşa ile Sakarya arasında pek çok durakta durur, gün içinde binlerce yolcuyu gitmek istedikleri yere kadar taşırdı. Oldukça da ekonomik olan bu seferlere ilgili her zaman çok olurdu.

İstanbul-Ankara YHT hattı çalışması nedeniyle kapatılan hat, aradan geçen 3 yılın ardından 2015 yılında yeniden açılmıştı. Ama ne sefer sayısı ne de durak sayısı eskisi gibiydi. Arifiye-Pendik arasında sefere başlatan trenlerde 4 gidiş 4 geliş olmak üzere 8 sefer yapmaya başladı.

İlk etapta 5 durakta duran banliyö treninde durak sayısı arttı. Trenler artık 9 durakta duracak. Son eklenen durak ise Adapazarı Mithatpaşa durağı oldu.

Hem Kocaeli hem de Sakaryalı vatandaşlar banliyö trenlerinde hem durak hem de sefer sayalarında artış bekliyordu. Geçtiğimiz mart ayında o dönem Mili Savunma Bakanı olan Başbakan yardımcısı Fikri Işık çok sevindirici bir haber vermişti. Bakın o gün Fikri Işık ne demişti;

“Buradan sizlere önemli bir haber vermek istiyorum. Daha öncesinde Adapazarı treni dediğimiz Adapazarı- İstanbul hattı vardı. Arifiye-Sapanca-İzmit- Gebze ve Pendik olarak karşılıklı toplam 4 sefer vardı. 10 Nisan itibariyle karşılıklı 8 sefer çıkacak. Başlangıç durağı ise Mithatpaşa olacak. 10 Nisan itibariyle başlatılacak ve seferin sayıları arttırılacak. Şimdiden herkese hayırlı olsun”

Bugün 31 Ağustos, söz verilen tarihin üzerinden 5 ay geçti. Ne tren seferleri 8’e çıktı ne de bir açıklama yapıldı. Galiba daha çok bekleyeceğiz o treni…

Kaynak : www.kocaelibarisgazetesi.com

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.