Torbalı’da hemzemin geçit tehlikesi bitmek bilmiyor

“Torbalı’daki bazı demiryolu hemzemin geçitlerinde tantan bulunmaması nedeniyle kazalar kaçınılmaz oluyor. Bir anlık dalgınlıkla yaşanan kazalar, ağır yaralanmalara neden oluyor. Yedi Eylül Mahallesi’nde ise tantan uyarıcının koparılması ve hasar görmesi nedeniyle hemzemin geçitteki kaza riski yüksek”

Torbalı’da sıradan karayollarının yanı sıra demiryolları da kazalarla gündeme geliyor. İlçedeki bazı demiryolu hemzemin geçitlerinde tantan olmaması nedeniyle sürücülerin bir anlık dalgınlığı kotu sonuçlar ortaya çıkarıyor. Büyük bir faciaya neden olabilecek hemzemin geçitlere ilçe sakinleri, tantan sisteminin takılması için yetkililere ricada bulundu. Vatandaşlar, sürücüleri kimi zaman gelen treni görmediğini ve birçok kez kazanın eşiğinden dönüldüğüne dikkat çekti.

ATATÜRK MAHALLESİ’NDEKİ TANTAN ARIZALI

Kısmen şehir merkezinde olan Yedi Eylül Mahallesi’ndeki hemzemin geçitteki tantan sistemine arızalı olması ve hasar verilmesi nedeniyle birçok kez kazanın eşiğinden dönüldü. Sürücüler, atlattıkları kazanın ardından ecel terleri dökerken Yedi Eylül Mahallesi sakinleri, yetkililerden uyarıcı sistem konulmasını rica etti. Mahalle sakinleri, “Buradaki tantan bazı kişiler tarafından koparıldı. Daha sonra da arıza ortaya çıktı. Dolayısıyla tantan çalışmıyor ve buraya aracı ile gelen insanlar, duraksamadan hızlı bir şekilde demiryolunun diğer tarafına geçiyor. Yetkililerden bu hemzemine bir tantan sistemi kurmalarını rica ediyoruz” şeklinde konuştu.

ARSLANLAR’DAKİ HEMZEMİNDE ÖLÜM TEHLİKESİ VAR

Arslanlar Mahallesi’ndeki hemzemin geçitte de sıkça kazalar meydana geliyor. Sürücülerin treni son anda fark etmesine rağmen hemzemindeki kazalar kaçınılmaz oluyor. İlçedeki birçok kişinin kazaya ramak kala kurtulduğu hemzeminde ciddi anlamda ölüm tehlikesi bulunuyor. Arslanlar’daki vatandaşlar, “Bu hemzemine hiç tantan sistemi takılmadı. Biz bu konuyu birçok kez dile getirdik. Kazalar da oluyor. Yakın tarihte çok şükür ölen olmadı. Biz bu hemzemin geçitte ölen ve yaralanan olmadan tantan sisteminin kurulmasını istiyoruz” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

BURAK AKTAŞ

Kaynak : torbaliege

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.