3. Havalimanının İsmi Recep Tayyip Erdoğan Havalimanı Olacak!

İnşaat çalışmaları hala devam etmekte olan 3. havalimanı ismi konusunda pek çok farklı fikir ortaya atılmaktadır. Özellikle yapılan çalışmaların devam ettiği sürece pek çok farklı soru işareti cevabını aramaktadır. İstanbul’un üçüncü havalimanı olarak gerçekleştirilen proje Türkiye’nin en büyük projeleri arasında yer aldığı gibi aynı zamanda Avrupa’nın en önemli projelerinden biridir.


İnşaat çalışmaları hala devam etmekte olan 3. havalimanı ismi konusunda pek çok farklı fikir ortaya atılmaktadır. Özellikle yapılan çalışmaların devam ettiği sürece pek çok farklı soru işareti cevabını aramaktadır. İstanbul’un üçüncü havalimanı olarak gerçekleştirilen proje Türkiye’nin en büyük projeleri arasında yer aldığı gibi aynı zamanda Avrupa’nın en önemli projelerinden biridir. Pek çok farklı ayrıntısıyla dikkat çeken havalimanı çalışmaları hala devam etmektedir. Avrupa yakasında çalışmaları sürmekte olan havalimanının 2018 yılına kadar tamamlanması hesaplandığında yapılan açıklamayla 26 Şubat 2018 yılında açılışının yapılacağı belirtildi.

Havalimanı ile ilgili pek çok farklı sorunun cevap bulmasının ardından 3. havalimanı ismi de belirlendi. Pek çok farklı isim ortaya atılmış olsa da Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan yapmış olduğu açıklama ile isim konusundaki soruların cevabını verdi. 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adının verileceği şeklinde yapılan iddiaların doğru olduğunu belirterek 3. havalimanının isminin Recep Tayyip Erdoğan havalimanı olarak belirleneceğini açıkladı. Bu sayede kafalarda oluşan pek çok farklı sorunun da cevap bulmasını sağladı. Çalışmalar hala devam etmekte olan üçüncü havalimanının adı Recep Tayyip Erdoğan havalimanı olarak belirlenecek.

  1. Havalimanının İsmi Recep Tayyip Erdoğan Havalimanı Olacak!

Merakla beklenen 3. havalimanı ismi ne olacak? Sorusunun cevabını veren Lütfi elvan havalimanının adının Recep Tayyip Erdoğan havalimanı olarak belirleneceğini açıkladı. Bu sayede özellikle havalimanı ile ilgili merakla beklenen konulardan birinin de açıklığa kavuşmasını sağladı. Çalışmaları son hızla devam etmekte olan ve 2018 yılında açılması planlanan havalimanı hakkında pek çok farklı konuda merak edilen sorular yer almaktadır. 12. Cumhurbaşkanının adıyla anılması planlanan havalimanının konumu itibarıyla İstanbul’un rahatlıkla ulaşılabileceği bir noktada olduğu belirtilmektedir.

3.HAVALİMANI İSİM ANKETİ KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak : www.adanaajans.net


İlk yorum yapan olun

Yorumlar